Erdoğan’dan Sürpriz Hamle: Türkiye S-400’leri Üzerine %10 Koyarak ABD’ye Satacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S400’leri üzerine %10 komisyon koyarak Amerika’ya satacağını açıkladı. Söz konusu ticaretten elde edilen kazanç imam hatip okullarının yapımında kullanılacak.

Savunma Sanayisi Yetkilisi: “Bu İşten İyi Para Kaldıracağız”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan savunma sanayisi uzmanı “Türkiye çok akıllıca bir hamle yaptı. Savunma sanayiciler olarak biz buna ortalığı kızıştırmak deriz. Şu an piyasa bayağı hareketlendi. Rusya, Türkiye bize yakınlaşsın diyerek S-400’leri ucuza bıraktı. ABD ise hem Türkiye bizden tamamen kopmasın, hem de Türkiye’nin elinde Rus füzesi kalmasın diye bizim önerdiğimiz fiyata razı olacak. Taş atıp da kolumuz mu yoruldu yani. Temiz para. Vergisi falan da yok. Yani zaten devlet biz olduğumuz için bize vergi yok. Lokum gibi, kılçıksız. Eğer bu ticareti tersten de yapabilirsek yani ABD’nin F-35’lerini de Rusya’ya okutmayı başarabilirsek Türkiye’nin sırtı yere gelmez arkadaşlar. Doğru, teknolojimiz zayıf, mühendislerimiz kıçını sallayan robottan fazlasını yapamıyor belki ancak bizim de ticaret yönümüz güçlü. Arsa, tarla derken bakın buralara kadar geldik. Kim derdi ki bir gün Türkiye Rusya’dan aldığı füzeyi üstüne kâr koyup ABD’ye satacak. Bunu birine söyleseniz güler geçerdi. Bugün G-20 içinde hiçbir şey üretmeden Ali’nin malını Veli’ye satarak idare eden bir biz varız. Hamdolsun” dedi.

Ortadoğu Uzmanı Dr. Miller: “İşimden Gücümden Soğudum”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Ortadoğu uzmanı Dr. Miller ise “Erdoğan, hiç beklemediğimiz bir hamle yaptı. Açıkçası son yıllarda beklediğimiz hiçbir şeyin de gerçekleştiği yok. Vallahi işimden gücümde soğudum, böyle giderse yakın zamanda bırakacağım artık bu uzmanlık işlerini. Eskiden, uluslararası politika, savunma stratejisi uzmanı dediğin zaman insanlar bir durup bakardı. Erdoğan, Putin, Trump gibi isimlerden sonra kimsenin bizi iplediği yok. Yani Türkiye’nin hamlesi bizi gerçekten şaşırttı ama aslında şaşırtmaması lazımdı. Her şey para oldu artık. Bu anlamda Türkiye doğru olanı yapmış gibi görünüyor. Daha fazla da konuşmak istemiyorum” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...