Metrobüs Hattı Kavala’ya Kadar Uzatılıyor

Yeni İETT Genel Müdürü Vasili Papadopulas metrobüsün ilk etapta Kavala’ya kadar uzatılacağını söyledi.

“Metrobüsün Son Durağı Atina Olacak”

Geçen hafta İETT Genel Müdürlüğüne atanan Vasili Papadopulas “Metrobüs hattımız maalesef hem yetersiz hem de güzergahı çok kısa. İlk etapta amacımız hattı Tekirdağ, İpsala üzerinden Kavala’ya kadar uzatmak. Daha sonra bu hat aşama aşama Atina’ya kadar uzatılacak. Son aşamada ise kârlılık durumuna göre hattın Söğütlüçeşme- Beylikdüzü arasındaki bölümünü iptal etmeyi düşünüyoruz. Ticaretin kuralı bellidir. Kimse kusura bakmasın ama eğer ben aynı parayı Dedeağaç – Kavala arasından hem de çok daha az bir zahmetle kazanıyorsam, İstanbul trafiğinde hiç kendimi yoramam. İETT sürücülerine de sorduk onlar da bıkmış İstanbul’da araç kullanmaktan, ‘Bizim için bir değişiklik olur’ dediler. İstanbul bitmiş durumda, otobüslerimizin durumu ortada. Yolcumuz çok ancak aracımız az. Bu şekilde nereye kadar hizmet verebiliriz bilemiyorum” dedi.

“Ana Duraklarda Uzo Servisi Yapılacak”

Açıklamalarını sürdüren Papadopulas “Bugün altyapı grubunun müdürü olan Bay Alexios Angelos’la bir araya geldik. Kendisi de benimle aynı görüşte. Hattı Kavala’ya kadar hızlıca uzatabileceğimizi söyledi. Bakın eskiden olsa bu işler aylar, yıllar alırdı. Ancak şu an iki dakikada halledebiliyoruz. Neden, çünkü aynı dili konuşuyoruz. Bu arada bir müjde daha vermek istiyorum. İnşallah bayramdan sonra metrobüsün ana duraklarında yolcularımıza uzo ikram edeceğiz. Uygulamanın başlangıcında, ilk üç ay uzo içmek zorunlu olmayacak, sonraki aylarda bazı yaptırımlar uygulayacağız” dedi.

Tevfik Göksu: “Bunlar İstanbul’un İyi Günleri”

İBB’nin Yunan müdürlerinin açıklamalarını değerlendiren Esenler Belediye Başkanı AKP’li Tevfik Göksu “Biz İstanbullu kardeşlerimizi defalarca uyardık. Bu anlamda benim içim rahat. Trabzonlu dedik, Pontus dedik, rakı dedik, her türlü uyarıda bulunduk ancak ne yazık ki bizi dinleyen olmadı. Artık gerisini İstanbullular düşünsün. Metrobüsle Kavala’ya mı giderler, Şirinevler durağında uzo mu içerler, yoksa kutsal günlerde ekmekle şarap mı içerler artık kendileri karar versinler. Ben kendi düşen ağlamaz dedikten sonra şunu da eklemek istiyorum ki bunlar İstanbul’un iyi günleri. Elimizdeki bilgilere göre planlar çok daha farklı, iş metrobüsle kalmayacak. İstanbullu hemşerilerim yaşayarak görecekler zaten. Kısa süre sonra çan sesleri duymaya başlarlarsa hiç şaşırmasınlar. O kadarını söylemiş olayım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...