Müjde: Türkiye S-400’leri KKTC’ye Verip Kendine OLED Ekranlı S-500 XS Alıyor

Daha S-400 tartışmaları bitmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı S-500’lerin müjdesini verdi. Yapılan açıklamaya göre kısa süre içinde üretimi tamamlanacak S-500’ler, S-400’lerin pabucunu dama atacak.

“Memur Kefil, İki Fatura Falan Hepsini Ayarladık”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan cumhurbaşkanlığı danışmanı “Bugün çok önemli bir açıklamamız oldu S-500’lerle ilgili ancak ayrıntılarına giremedik. Bizim alacağımız model S-500 XS modeli, yani en iyi model. OLED ekranlı müthiş bir füze. Tabii fiyatı biraz pahalı. Şimdi bazı vatandaşlarımız ‘Yahu biz memleket olarak yoksullar aç kalmasın diye sokakta ucuz hıyar satıyoruz, S-500 XS bizim neyimize?’ diyerek buna muhalefet edeceklerdir ancak durum öyle değil, çok iyi pazarlık yaptık. Rusya da sağ olsun 12 ay kredi kartına taksitle bize verebileceğini söyledi. Bazı talepleri daha oldu, memur kefil, iki fatura falan hepsini ayarladık. Kredi kartıyla olunca bir şekilde ödenir diye düşünüyoruz. Zaten önümüzdeki aylarda ekonomimiz düzelecek diyor Berat Bey. Biz planlarımızı ona göre yaptık, yoksa cepte para yok” dedi.

“S-400’leri Bir Kumanda Merkezinden Yönetmek Gerekiyordu, S-500 XS’leri Evinizden Kumanda Edebiliyorsunuz”

Açıklamalarını sürdüren danışman “Tabii S-500’ler gelince S-400’ler de boşa çıkacak. Onu da bizim küçük kardeşimize yani KKTC’ye vereceğiz. Ancak S-500’leri göstermeyeceğiz çünkü görürlerse onlar da S-500 XS diye tuttururlar. Yani bana sorarsanız S-400’ler de fena değil ama S-500 XS’le çekilen fotoğraflar çok daha güzel. S-400’ün ekranında ışık görünene kadar S-500’ler füzeyi yollamış oluyor, öyle müthiş bir hız. S-400’ler bildiğiniz gibi mat siyah renkteydi. S-500 XS’ler platin ve altın sarısı renginde geliyor. Böyle ovaya bırakın, orada dursun. Ateşlemeye bile gerek yok, durduğu yerde zaten ateş gibi parlıyor yemin ederim. Bir özelliği de akıllı füze olması. S-400’leri bir kumanda merkezinden yönetmek gerekiyordu. S-500 XS’leri evinizden kumanda edebiliyorsunuz. Diyelim mesai saatleri dışında bir savaş çıktı. Örneğin ailenizle birlikte pazar günü pikniktesiniz. Mobil telefon aracılığı ile S-500 XS’leri piknik yaptığınız yerden dünyanın istediğiniz bölgesine yollayabiliyorsunuz. Bu da tabii ekstra bir güvenlik gerektiriyor. Yani telefon çocuğun eline geçerse istenmedik olaylar olabilir. Zaten Rusya bu nedenle S-500 Yönetim Paneli bulunan tüm telefonlarında güçlü şifre kullanımını şart koşuyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...