Diyarbakır Kayyımından Müjde: “Sauna, Jakuzi ve Kristal Avizeler Yeniden Hizmete Sokulacak”

Haklarından herhangi bir yargı kararı olmadan görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın yerine atanan kayyımlar ilk müjdeyi verdiler.

“Kristal Avizelerimiz Sökülmüş, İsviçre’den Getirttiğimiz Mobilyalar Depoya Kaldırılmış”

Diyarbakır Belediyesine kayyım olarak atanan Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı açıklamada “Arkadaşlar şu an konuşmakta zorlanıyorum. Belediyeye girdiğimizde gördüğümüz manzara korkunçtu. Hepimiz öylece bakakaldık. Bakın şu an bile gördüklerimi anlatacak durumda değildim. Kristal avizelerimiz sökülmüş, İsviçre’den getirttiğimiz mobilyalar depoya kaldırılmış. Işıl ışıl makam odamızın yerinde yeller esiyor. Yani beş ay içinde bir makam odası nasıl bu hale getirilir anlamak mümkün değil. Yani bir hırsız girmiş de değerli eşyalarınızı götürmüş gibi. Öyle acı bir tabloyla karşılaştık” dedi.

“O Güzelim Banyo Gitmiş, Yerine İkinci Sınıf Bir Hela Gelmiş”

Açıklamalarını sürdüren Kayyım Güzeloğlu “Makam odasındaki şoku atlatamayınca bari bir tuvalete gideyim de yüzüme su çarpayım, kendime geleyim diye düşündüm. Işıkları açmamla ikinci bir şok daha yaşadım. O güzelim banyo gitmiş yerine ikinci sınıf bir hela gelmiş. İtalyan seramiklerimiz kaldırılmış, aplikler duvarlarından sökülmüş. Kırk beş dakikadır jakuzi arıyoruz. Arkadaşlar inanabiliyor musunuz, belediyede abdestimizi alabileceğimiz bir jakuzimiz yok. Yahu siz bu halkın parasıyla alınmış jakuziden, kristalden ne istiyorsunuz? Bunlar olmadan Diyarbakır’ımız kanadı kırık bir kuş gibi kalacaktı ancak şu an emirleri verdim. En kısa süre içinde jakuzi bulunarak yerine monte edilecek. Müze olması planlanan makam odası eski haline getirilecek ve banyomuz kristallerine kavuşacak. Buradan tüm Diyarbakır halkına söz veriyorum, makam odası, sauna ve jakuziler en kısa süre içinde çalışır hale getirilerek belediye başkanımızın yani benim hizmetime sunulacak” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...