Gece Zamlarının Ardından Maliye Bakanlığı’ndan Vatandaşlara Öğlen Uykusu Çağrısı

Benzin, elektrik ve en son olarak da doğalgaza gece yarısından sonra yapılan zamlarla birlikte ekonominin belli oranda düze çıktığını belirten Maliye Bakanlığı yetkilileri vatandaşlardan gündüz de bir saat kadar şekerleme yapmalarını istedi.

“Vatandaşlarımız Uykuya Geç Dalıyor, Çişe Çok Kalkıyor ve Maalesef Erkenden Uyanıyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Maliye Bakanlığı yetkilisi “Arkadaşlar bildiğiniz gibi herkes uykudayken biz çalışıyoruz. Vatandaşlarımız uykudayken gerekli ayarlamaları yapıyoruz ki yataktan kalktıklarında herhangi bir zorlama olmadan yeni fiyatlara kolaylıkla uyum sağlasınlar. Hem gecelerin daha sessiz olması hem de vatandaşların sabah uyku mahmurluğu içinde olayı fark edememesi nedeniyle gece yapılan zamlar açıkçası bizim işimize geliyor. Ancak ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşlarımızın uykuya geç dalması, sık sık çişe kalkması ve sabah erkenden uyanması nedeniyle çok kısıtlı bir zaman dilimi içinde zam yapabiliyoruz. Yani zam sırasında bekleyen elli kalem malımız varsa daha on tanesine zam yapamadan gün doğuyor. Hadi toparlanıyoruz, bütün işler kalıyor ertesi güne. Bakın bazı zamlarımız tam 60 gündür sırada bekliyor ancak ezan okundu, güneş çıktı derken uygulamayı hayata geçiremeden güne başlamak zorunda kalıyoruz” dedi.

“Yaz Aylarında Gündüzlerin Uzun Gecelerin Kısa Olması İşlerimiz Zorlaştırıyor”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Doğalgaz zammını bundan on beş gün önce yapacaktık, bakın daha gün gerçekleştirebildik. Elektrik zammı ise sırada bekliyor. Yaz aylarında gündüzlerin uzun gecelerin kısa olması da işimizi çok zorlaştırıyor. Biz bakanlık olarak vatandaşlardan öğlen saatlerinde en az bir saat kadar kestirmelerini istiyoruz. Bu türden şekerlemeler sağlık açısından da çok önemli. Sağlık Bakanımız ile de görüştük onlar da buna destek verecekler. Doktorlar falan öğlen uykusunu önerecek. Birçok ülkede özellikle yaz döneminde siesta uygulaması var. Bu ülkelerin ekonomileri bunun için iyi. Vatandaş uyurken maliyeciler rahatlıkla çalışıyor. Bizde öyle mi? Gündüz uyumaz, gece uyumaz bir tuhaf toplum. Yahu biz zammımızı ne zaman yapacağız hiç düşünen yok. Elinden gelse gece de nöbet tutacak insanlarımız var. Biz şimdiden uyaralım istiyoruz, bu uyku düzeniyle bu ekonomi iyiye gitmez arkadaşlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...