“Uçaklar Arızalı” Açıklamasına Sağlık Bakanı’ndan Destek: “Biz de Fotokopi Makinesiyle Röntgen Çekiyoruz”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yangın söndürme uçakları için “Orman personelimiz bu hava araçlarının içerisine binmek istemiyor, emniyetli bulmadıkları için. Emniyetli bulanlar varsa, bu uçakları bu kadar çok savunanlar varsa, uçakların durduğu yer belli. Ankara’da apronda, üç tanesinin motorları çalışmıyor. Üç tanesi de motorları simsiyah yağ damlatır vaziyette duruyor. Binmek isteyenler buyursunlar uçsunlar” demesinin ardından kabinenin diğer bakanları da yaşadıkları sıkıntılar konusunda açıklamalarda bulundular.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: “Depoda elli tane topumuz varsa kırkı patlak vaziyette. Sağ köşeye atsan sola gidiyor, kornere göndersen taca çıkıyor. Yahu bu toplarla futbol oynanır mı, Türk futbolu bir yol alır mı? ‘Yok ben bunlarla da oynarım’ diyen varsa buyursun oynasın.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan: “Bakın arkadaşlar, pek çok aracımızda balatalar haşat vaziyette. Sürücülerimiz uzaktan kırmızıyı görünce motor freni yaparak durmaya çalışıyor. Durmayı başaran arkadaşlarımız çocuk gibi seviniyor, diğerleri öndeki arabaya geçiriyor. Vitesler genelde çalışmıyor. Soruyorum size bu araçlarla bir yerden başka bir yere güven içinde seyahat edilebilir mi? ‘Yok ben bu araçları çok beğeniyorum’ diyen, buyursun kendi ailesini bunlarla taşısın. Ama ben biner miyim, hayatta binmem.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: “Arkadaşlarımızın çoğu İngilizce, Fransızca, Almanca bilmiyor. Hadi yabancı dilleri geçtim, personelin büyük bölümü Türkçe bile konuşamıyor. Böyle bir ekiple kimle nasıl ilişki kuracağız. Dış ilişkiyi geçin biz iç ilişki bile kuramıyoruz ki. ‘What’s your name?’ dediğim bir yeni mezun arkadaşım bana ‘Rize’den falancanın akrabasıyım’ diye yanıt veriyor. Çok açık söylüyorum, bu ekiple bir numara olmaz. ‘Yok bunlarla ben bu işi yaparım’ diyen varsa da buyursun yapsın. Arkadaşların yeri belli, hepsi mesai saatleri içinde Dışişleri’nin çay ocağında pinekliyor.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Hastanelerimizin ortopedi bölümlerinde inşaat malzemelerini kullanıyoruz. Eskiden hastanelerin yakınında tıbbi malzeme satan şirketler olurdu, şimdi hırdavatçılar var. Yani bunlarla bir ameliyat nereye kadar başarılı olabilir? Fotokopi makinesiyle röntgen çekiyoruz arkadaşlar. Yani ben kendi ailemi buralara göndermem ama ‘Ben bu aletlerle de ameliyat olurum’ diyen varsa buyursun olsun. Hastanelerin yeri belli.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...