Erdoğan’ın Açıklaması Üzerine Domuz Eti Yiyenlerin Tespit Edilmesi İçin Çalışma Başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de yaptığı “Ülkemizde domuz eti yiyenler var, müdahale etmiyoruz” açıklaması üzerine harekete geçen yetkililer domuz eti yiyenlerin tespitine yönelik çalışma başlattı.

“Yemek Yiyen Vatandaşlar Gaitalarıyla Birlikte Muhtarlığa Gidecek”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizde domuz eti yiyenlerin olduğunu açıklaması bizim açımızdan şaşırtıcı oldu. Yani biz o anda fark ettik ki vatandaşımızın ne yediğinden bile haberdar değiliz. Şu an özellikle riskli semtlerin olduğu birkaç ilimizde uygulamayı başlattık. Vatandaşlarımız yemeklerini yedikten sonra, gaitalarıyla (dışkı) birlikte bağlı oldukları muhtara gidiyorlar. Muhtar, gelen örnekleri inceliyor ve gerekli görürse örnek sahiplerine bazı sorular yöneltiyor. Eğer vatandaşın verdiği yanıtlardan, gaitanın kokusundan, tadından veya başka bir şeyden kuşkulanırsa örneği analiz için İl Sağlık Müdürlüğüne gönderiyor. Tabii burada muhtarlarımızın yaptığı kaba bir inceleme, asıl analiz İl Sağlık Müdürlüğü Laboratuvarlarında gerçekleşiyor. Bu şekilde çok ilginç sonuçlara ulaştık. Pilavla ekmek yiyen mi dersiniz, makarnaya reçel süren mi neler var yani. Bugün sabah arayıp haber verdiler, bir dışkının içinden sadece dondurmayla sarımsak çıkmış. Şimdi arkadaşlarımız ilgili adrese intikal etmek üzereler. Yani amacı nedir bu insanın öğreneceğiz. Sarımsaklı dondurma mı yapıyorlar, dondurmanın üstüne sarımsak mı serpiyorlar hepsini ortaya çıkaracağız. Son 24 saat içinde domuz eti yediği şüphesiyle İl Sağlık Müdürlüğüne sevk edilen altı örnekten maalesef üçü için pozitif raporu geldi. İlk olarak bu tür yemek pişen evleri işaretleyeceğiz ki komşuları falan yanlışlıkla buralardan bir şey yemesin, sonra da vatandaşlarımızı uyaracağız. Eğer bu durum devam ederse elbette yaptırımlarımız da ağırlaşacak” dedi.

“Devlet Bizim Ne Giydiğimize, Ne İçtiğimize, Karışıyor da Neden Yediğimize Karışmıyor?”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Uygulama başlayınca vatandaşlarımızın da bize hak verdiğini gördük, toplum ciddi anlamda rahatladı. Vatandaşımızda şöyle bir düşünce oluşmuş: ‘Bizim ne giydiğimize, ne içtiğimize, kaç çocuk doğuracağımıza, kürtajımıza karışılıyor da neden yediğimize kimse karışmıyor?’ İnsanlarda böyle bir beklenti var. Yani vatandaş istiyor ki devletimiz onun her şeyiyle ilgilensin. Bu şekilde kendisini önemli hissediyor. Bakın bazı ülkelerde, affedersiniz ‘Vatandaşım ne bok yerse yesin, beni ilgilendirmez’ gibi tuhaf bir anlayış var. Kimse kusura bakmasın, buna bizim katılmamız mümkün değil. Biz vatandaşımızı bu noktada yalnız bırakamayız. Bir de bizden kaynaklanan farklı bir durum var tabii. Bizim tabiatımız böyle, üstümüze vazife olsun, olmasın illaki bir şeylere burnumuzu sokmamız lazım. Yoksa rahat edemiyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...