Erdoğan’ın Eniştesi Ziya Bey, Belediye Whatsapp Grubuna Kayyım Olarak Atandı

Cumhurbaşkanıyla büyükşehir belediye başkanlarının toplantısında kurulmasına karar verilen whatsapp grubunun yöneticisi akşam saatlerinde görevden alınarak yerine kayyım olarak Erdoğan’ın eniştesi atandı.

“Konya Belediye Başkanı Bir Saatte On Sekiz Mesaj Gönderince, Cumhurbaşkanımız Duruma Müdahale Etti”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü “Bugün 30 belediye başkanımızla yaptığımız toplantıda, Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Bir ihtiyaç olursa bana whatsapp’tan yazın şeklinde bir öneride bulundu. Bunun üzerine büyükşehir belediye başkanlarımız arasında bir whatsapp grubu kurulmasına karar verildi. Grubun kurulmasından sonraki bir saat içinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur Bey gruba toplam on sekiz mesaj gönderdi. Son olarak bir çiçek fotoğrafının altına ‘Herkese selamlar’ yazması üzerine, cumhurbaşkanımız kendisine ‘Sadece gerekli durumlarda paylaşım yapalım, günaydın, iyi akşamlar gibi mesajları buradan göndermeyelim’ dedi. Konya Belediye başkanımız bu uyarı üzerine yarım saat hiç paylaşım yapmadı ancak daha sonra dayanamayarak yediği yemeğin fotoğrafını göndermiş bulundu. Bu gönderiye çok sinirlenen cumhurbaşkanımız, danışmanlarını çağırarak toplantıya girdi” dedi.

“Cumhurbaşkanına İletilecek Mesajların Önce Ziya Bey’e Gönderilmesine, Kendisi Uygun Bulursa Yayımlanmasına Karar Verildi”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Bu toplantıda mevcut whatsapp yöneticisinin görevini iyi yapamadığına karar verilerek yerine kayyım atanmasına karar verilmiş. Şu an cumhurbaşkanımızın eniştesi Ziya Bey’in whatsapp grubuna yönetici olarak atandığını öğrendik. Kendisi ilk iş olarak Konya Belediye Başkanı’nın paylaşımlarını sildi ve yapılacak paylaşımlarla ilgili bir nizamname yayımladı. Buna göre cumhurbaşkanına iletilecek mesajlar önce Ziya Bey’e gönderilecek, kendisi uygun bulursa mesajları yayımlayacak. Şu an grupta Ziya Bey ve cumhurbaşkanımız dışındaki üyelerin paylaşımda bulunmaları teknik olarak mümkün değil. Kendilerinden daha çok dinleyici veya okuyucu olarak katılım bekliyoruz. Sanki böyle daha iyi oldu.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...