HDP Önündeki Soylu’dan Sonra Albayrak da Pahalılığı Protesto Etmek İçin Merkez Bankası Önünde Oturma Eylemine Başladı

Süleyman Soylu’nun, HDP önünde eylem yapan ailelere destek vermesinden sonra, Bakan Abayrak da Merkez Bankası önünde oturma eylemine başladı.

“Bakanlar Kurulu’ndan Eylem Kararı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan hükümet sözcüsü “Bu hafta yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında genel olarak bir eyleme geçme kararı alınmıştı. İlk olarak İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, HDP önündeki ailelerin eylemine destek verdi. Bu sabah da Ekonomi Bakanımız Berat Albayrak’ın Merkez Bankası önünde oturma eylemine başladığını öğrendik. Anlaşıldığı kadarıyla bakanlarımız verilen eylemlilik mesajını bu şekilde anlamışlar. Şu an tek bir sorunumuz var, yani kimi protesto ettiğimizi tam olarak bilmiyoruz ama bu çok da önemli değil. Biz pahalılığın kendisini protesto ediyoruz. Kimi çevrelerce vatandaş pahalılıktan, terörden şikâyet diyor da biz çok memnunmuşuz gibi bir algı yaratılmaya çalışıyor. Oysa biz de aynı gemideyiz, biz de bunlardan aynı şekilde rahatsızız. Artık biz de vatandaşlarımız gibi bu tür olayları protesto edecek, zamlardan sonra sokağa çıkacak, gerekirse polise direnecek, meydanlarda gösterilerde bulunacağız” dedi.

“Dışişleri Bakanımız ABD Büyükelçiliği Önünde ABD Bayrağı Yakacak”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Elbette eylemlerimiz bunlarla sınırlı kalmayacak, az önce Enerji Bakanımız ile görüştüm, kendisini Botaş’ın kapısına zincirlemiş durumda, doğalgaz zamlarını protesto ediyor. Orman Bakanımız orman yangınlarına karşı Ankara’dan Yozgat’a yürüyecek. Biz başka bir istikamet önerdik ama kendisinin Yozgat’ta da bir işi varmış, ‘Bari o tarafa gideyim de işlerimi de hallederim’ dedi. Dışişleri Bakanımız da yarın ABD Büyükelçiliği önünde ABD bayrağı yakıp slogan atacak. Maliye Bakanımız yüksek vergileri protesto etmek için makam odasının camından aşağı bir yazar kasa fırlatacak. Spor bakanımız ise şu an Futbol Federasyonu’nun önünde halay çekiyor. Bakanlar Kurulu olarak hepimiz yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu sorunlar çözülene kadar eylemlerimiz devam edecek. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam diyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.




Loading Facebook Comments ...