Yeni Ekonomik Program Açıklandı, Türkiye Derin Bir Nefes Aldı: İtibardan Tasarruf Yok

Vatandaşların itibarımızdan tasarruf edilecek mi korkusuyla beklediği YEP (Yeni Ekonomik Program) Bakan Berat Albayrak tarafından açıklandı. Vatandaşlar olumlu karşıladıkları yeni ekonomik programı Kaparoz’a yorumladılar.

Halis Gürbe (56): Yani ne kadar hükümetimize güvensek de ‘Acaba itibarımızdan bir tasarruf olabilir mi?’ diye günlerdir korkuyorduk. İnanın ben program açıklanırken heyecandan televizyonu izleyemedim. Açıklama bitince arkadaşlar seslendiler ‘Gel gel, itibardan tasarruf edilmeyecekmiş’ diye, vallahi öyle gelip arkadaşlardan öğrendim detayları. Biraz vergi artışı olmuş ki zaten bence geç kalınmış bir karardı. Eğer düzenlemeler hemen yapılırsa çok memnun oluruz. Şu an elimizdeki parayı gidip Maliye Bakanlığı veznesine yatırmak için sabırsızlanıyoruz.

Suna Peki (34): Elbette biz devletimizin aldığı her kararın arkasındayız ancak ‘İtibardan tasarruf edeceğiz’ derlerse külahları değişiriz. Çok açık söylüyorum, sokağa çıkar protesto ederim böyle bir durumu. Saray’ın harcamalarını ödeyemeyecek durumdaysak ölelim biz daha iyi. Biz zorluk içinde büyüdük, bakın ben altın varaklı koltuğu ilk kez 27 yaşımda gördüm. Yani yokluğun ne demek olduğunu bilirim. Onun için devletimizin büyüklerinin bu durumlara düşmesini istemiyorum. Belki iki lokma eksik yeriz ama itibarımızdan tasarruf ettirmeyiz. Konu itibarsa gerisi teferruattır.

Meliha Sanset (18): Instagram’dan tasarruf edilecek şeklindeki haberler bizi fazlasıyla üzmüştü ancak şimdi telefonuma mesaj geldi, korkulacak bir şey yokmuş. Ben bu kararı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Tabii en başta bakanımıza. Yani bir Instagram’ımız var, ondan da tasarruf edilirse biz ne yaparız? Lütfen herkes bize acısın.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...