Çocuğuna Barış Adını Koymaya Hazırlanan Anne Adayı Diyarbakır’da Gözaltına Alındı

Diyarbakır’da, sosyal medya hesaplarından yeni doğacak çocuğuna barış adını vermeyi düşündüğünü paylaşan A.E. güvenlik güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

“Erkek Olursa Savaş, Kız Olursa Operasyon”

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden bir yetkili “Annenin kararı duyulduktan sonra ekiplerimiz hemen harekete geçtiler. Anne ve bebeği bugün yapılan operasyonla gözaltına alınmış durumdalar. Şu an ikisinin sağlık durumu da iyi. Arkadaşlarımız, askeri operasyona karşı bir tutum olduğu görüşünden hareket ederek ilk olarak çocuğa başka bir ad verilmesini talep etti. Emniyet müdürümüz bebeğin erkek olması durumunda Savaş, kız olması durumunda Operasyon adına sahip olmasını istiyor. İçişleri Bakanımız ise ‘Kız olursa Aybala, erkek olursa Alperen olsun’ dedi. Anne adayının bu önerilere sıcak bakmaması üzerine Şube müdürümüz çocuğa kendi annesinin adı olan Şükriye’yi önerdi. Ancak amirimiz annesine duyduğu saygı gereği, çocuk erkek de olsa kız da olsa Şükriye adının verilmesi konusunda ısrarcı. Şu an en yakın seçenek Şükriye gibi duruyor” dedi.

“Teknik Nedenlerden Ötürü Yaşar Adına da Çok Sıcak Bakmıyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Buradan değerli vatandaşlarımıza da bir uyarıda bulunmak istiyorum. Ayşe, Fatma, Ahmet, Mehmet bunlar olur. Ama işin içine bir ideoloji girerse buna dur deriz. Kimse Türk askerine karşı böyle bir hazırlık içine girmesin. Ordumuz savaşa gidecek, sen orada barış diyerek oluşan havayı bozacaksın. Kimse kusura bakmasın ama buna müsaade etmemiz mümkün değil. Kısaca bilgilendirmek gerekirse Umut adını şu an için askıya almış durumdayız. Teknik nedenlerden ötürü Yaşar adına da çok sıcak bakmıyoruz. Eğer doğumun yurtdışında yapılması planlanıyorsa Özgür adına itirazımız yok ancak Türkiye sınırları içinde bu adın verilmesinin doğru olmadığını düşünüyoruz. Sevgi adı da şu an yasaklılar listesinde yer alıyor. Bu adı almak isteyenlere Sergi veya Sevda olarak farklı iki versiyon öneriyoruz. Kabul etmezlerse kendi tercihlerimiz doğrultusunda çocuğa istediğimiz adı veriyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...