Ekonomide Yeni Dönem: Prezervatife Ek Vergi Geliyor, Ön Sevişme Kaldırıldı

Meclis’te bugün kabul edilen tasarıya göre prezervatife ek getirilirken ön sevişme ve benzeri uygulamaların tümü kaldırıldı.

Albayrak: “Artık Kaybedecek Zamanımız Yok”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak “Bildiğiniz gibi ülke olarak ekonomik anlamda bir kurtuluş savaşı veriyoruz. Bugün açıkladığımız yeni vergilerle çok büyük bir açığı kapatmak niyetindeyiz. Bu ek vergiler hem vatandaşın cüzdanını hafifletecek hem de zaman kazandıracak. Yani ki yönlü bir rahatlama olacak vatandaşlarımızda. Bizim açımızdan ise çok hızlı bir şekilde vergi toplama şansımız olacak. Yani bu paketimizle birlikte Kazan-Kazan durumunu hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

CHP: “Zor Gününde Hükümetin Arkasındayız”

CHP adına açıklamalarda bulunan yetkili “CHP olarak içimiz sızlasa da yüreğimiz yansa da zor gününde hükümete destek olacağız. Bugün tüm arkadaşlarımızla birlikte ek vergiler için onay verdik. Kurtuluş savaşında bizim geride durmamız mümkün değil. Biz belki hükümetin de önünde olmalıyız muhalefet olarak. Yani yeter ki onlar bize söylesinler biz Yenikapı’da olduğu gibi bayrağımızı alır geliriz. Bizim muhalefet anlayışımız budur. Tek yumruk olmamız gereken günlerdeyiz.” dedi.

İYİ Parti: “Söz Konusu Ekonomiyse Ön Sevişme Teferruattır”

İYİ Parti de hükümete destek verdiğini belirttiği açıklamasında “Bugün hükümetimizi destekleyerek kurtuluş savaşımıza ufak da olsa bir katkı sunduk. Zaten bir bu tasarıya karşı gelsek terörist olur dağa çıkardık. Bu kadar net. Ortası yok bu işin, eğer vatanını seviyorsan iktidara destek olursun, yok sevmiyorsan da dağa çıkar terörist olursun. Biz vatanımızı seviyoruz. Eğer söz konusu olan vatansa, milletse, ekonomiyse, ön sevişme teferruattır. Biz vatanımız için birtakım keyiflerin peşinde olmadık, olmayacağız. Bugün eğer öyle gerekiyorsa hızlıca görevimizi yaparız geliriz. Yarın ön sevişme yeniden gündeme gelirse o zaman da iktidara destek veririz. Bunlar bizim için vazgeçilmez şeyler değiller.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...