Hakan Atilla’nın Ardından Reza Zarrab da Merkez Bankası’nın Başına Getiriliyor

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, ekonomi üst yönetimi başta olmak üzere hükümete taze kan arayışına girdiklerini ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın bilgi ve tecrübesinden faydalanmak üzere yeni görevlendirmelerde bulunduklarını açıkladı.

“New York Eyalet Hapishanesinde Ne Yiğitler Yatıyor”

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada “Ülkemiz en büyük atılımlarını Sayın Özal’ın Amerika’da yetişmiş prenslerini ülkenin kilit görevlerine getirmesiyle yaşadı. Hatırlarsanız bizden önceki hükümet de krizi aşmak için Dünya Bankası’na giderek Kemal Derviş’i ekonominin başına getirmek üzere ikna etmişti. Biz de geçen aylarda benzer bir anlayışla ABD’ye bir heyet göndererek orada yaşayan donanımlı profesyonellerimizin peşine düştük. Ancak, heyette yer alan Bakanlarımız ABD’nin vize yaptırımına takıldığı için pasaport kontrolünden geçemedi. ABD’ye heyetimizden sadece Kırşehir İl Başkanımız ile Gebze İlçe Meclis üyemiz girebildi. Onlar da IMF’de çalışan Türklerle görüşmek istedi; ama malum, IMF ile görüşmek şu sıralar kamuoyunda yanlış anlamalara sebep oluyor. Heyetimiz de rotayı New York Eyalet Hapishanesi’ne çevirdi ve orada çeşitli temaslarda bulundu. İlk olarak Hakan Atilla ile görüşerek kendisini Borsa İstanbul Başkanlığı’na ikna ettik. Ancak arkadaşlarımız bunula yetinmedi, sonuçta New York Eyalet Hapishanesinde ne yiğitlerimiz yatıyor” dedi.

“Reza Zarrab’ın Uluslararası Para Piyasaları, Döviz ve Altın Hareketleri Konularındaki Tecrübeleri Kararımızda Etkili Oldu”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Heyetimiz daha sonra Reza Zarrab ile görüşmelerde bulundu. Sayın Zarrab’ın uluslararası para piyasaları, döviz ve altın hareketleri konularındaki tecrübelerinden dolayı Merkez Bankası Başkanlığını layıkıyla yürüteceğini düşünüyoruz. Arkadaşlarımız, teklifi duyunca Sayın Zarrab’ın çok mutlu olduğunu, Philip Patek saati ile kronometre tutarak faizleri 4 dakika 52 saniye içinde düşürmeye söz verdiğini anlattılar. Bu atamalarla bizlere yöneltilen eleştirilerin de önüne geçeceğiz. Yok hayvanat bahçesi müdürünü TÜBİTAK’ta başkan yapmışlar, milletvekilinin bacanağını bankaya Genel Müdür atamışlar, artık o devir bitti. Kendisini uluslararası arenada kanıtlamış, dünyaca tanınan, bültenlerle aranan vatanımızın öz evlatlarını hak ettikleri mevkilere getirerek yürütme görevimizi ifa edeceğiz. Yürütme dediysek hani yasama, yürütme, yargı var ya, oradakini kastediyorum tabii. Yasama ve yargı olarak zaten iyi durumdayız. Yürütme tarafında ufak bir eksiğimiz vardı, böylece onu da tamamlamış oluyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...