Harekâtın Ardından Vatandaşın Merak Ettiği Soru: “Şimdi Bu Elektrik Faturasını Kim Ödeyecek?”

Kaparoz muhabirleri askeri harekâtın durdurulmasının ardından sokaklara çıkarak yurttaşların görüşlerini aldı.

Nazif Pelin (36): Harekât bitti ancak hayat devam ediyor. Biz bir hafta on gündür silahlarla falan uğraşırken bu ekonomik meseleleri unutmuştuk. Ayın 20’si elektrik faturasının son günü. Ben bu faturayı nasıl ödeyeceğimi merak ediyorum. Her ay yeni bir zam geliyor elektriğe. Savaş durumu olunca ‘Kardeşim biz can derdindeyiz’ gibi bir hareket noktasıyla alacaklıları sepetliyorduk. Belki bir, iki gün daha bu şekilde idare ederiz ama sonra harekât gündemden düşünce bizim bir yolunu bulup bu faturaları ödememiz gerekecek.

Şule Bozkır (54): Bu ayın kirasını henüz ödemedim, ev sahibi üç kere geldi ama her seferinde Suriye’den girip terörden çıkarak başımdan savdım. Dün harekâtın durdurulacağı haber olunca hemen mesaj atmış, ‘Yarın sendeyim kirayı hazırla’ diye. Benim yetkililerden ricam, yarın öğlen gibi, şöyle kimseye zarar vermeden iki top atılabilirse, yirmi beşinde zaten param geliyor. Yani beni bir hafta idare edecek ufak bir çatışma, sataşma artık adına ne derseniz işimi görür. Yoksa çoluk çocuk sokakta yaşamak zorunda kalacağız.

Gürbüz Naif (55): On gündür çeklerimi erteletiyordum ancak harekât da bitince artık hafta başında ödemem gerekiyor. Benim yetkililerden isteğim ya gündemi değiştirsinler ya da biraz borç versinler bana. Savaşta çek mi ödenir diyerek bugüne kadar durumu idare ettik ama şimdi bu imkânımız da kalmadı. Dediğim gibi devletimizin alacaklıları defetmek için bir imkân sağlaması lazım küçük esnafa. Yani bizim esnaflığımızdan ne olacak, biz küçük bile değil çok küçük esnafız. Vallahi iki günde batar gideriz, çekimiz çükümüz belli bizim.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...