Hüseyin Avni Önder: “Maaşımı Biriktirip Kendi Belediyemi Kurmaya Karar Verdim

Kaparoz dün İBB’den üç bin lira maaş alırken bugün Ulaştırma Bakanlığı ihalesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni geçerek ihaleyi kazanan girişimci Hüseyin Avni Önder’e başarısının sırrını sordu.

“İşim Olsun Olmasın Sabah Erken Kalkıp Koltuğuma Oturur, Kahvaltımı Masamda Yaparım”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Önder “Benim prensibimdir, her sabah erken kalkarım. Pek çok arkadaşım yatağında uyurken ben sokağa düşerim. Çalışma yaşamımda işe geç kalan arkadaşlarımın koltuklarından olduklarını çok gördüm. Bu nedenle ben işim olsun olmasın sabah erkenden gider koltuğuma otururum. Kahvaltımı masamda yaparım. Öğlen yemeğini hafif bir şekilde geçiştirir, akşamüstünde bir bardak sütümü içerim. Akşamlarıysa saat yediden sonra bir lokma bile yemem. İşte bu prensiplerim sayesinde bugün İBB’yi geçebildim, eğer bu prensiplere sahip olmasam belki bugün üç bin lira maaşla İBB’de oturuyordum. Bakın gene oturuyorum ama daha yüksek bir maaşla. Oturmayı düşünen arkadaşlarıma bunu tavsiye edebilirim. Önemli olan nerede oturduğunuz, nasıl oturduğunuz değil kaça oturduğunuzdur. Ucuza oturursanız, ucuza kalkarsınız. Benim hayat felsefem budur” dedi.

“Maaşımdan Artırdığım Paralarla Kendi Belediyemi Kurmaya Karar Verdim“

Açıklamalarını sürdüren girişimci Hüseyin Avni Önder “Belediyede otururken zaman zaman düşünürdüm, yani bu çöp toplama işini, bu ulaştırma işini bir gün ben de yapsam diye. Arkadaşlarıma da söylerdim ‘Bir gün kendi belediyemi kuracağım’ diye ama bana gülüp geçerlerdi. O günlerde maaşımdan artırdığım paralarla ufak ufak kendi belediyem için hazırlık yapıyordum. Ancak hazır olmadan ortaya çıkarsam devlerin beni yiyeceğini de biliyordum. Kendimi hazır hissettiğimde gidip Ulaştırma Bakanımız ile konuştum. ‘Belediye yapıyorsa ben de yaparım, benim neyim eksik, kendi belediyemi kurmak istiyorum, lütfen bana destek verin’ dedim. Sayın Bakanımız da sağolsun, ‘İhaleye gir arkadaşlar bir baksın’ şeklinde talimat verdi. İhaleye girdim, kendimi iyi bir şekilde anlattım. Arkadaşlar da ikna oldular. Böylece bugünlere geldim. Genç arkadaşlara tavsiyem, kesinlikle yılmasınlar, olmaz diye düşünmesinler. Ben inandım ve başardım, onlar da başarabilirler” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...