Dişime Göre Muhalefet Bulamadım Diyen Erdoğan’a Babacan Meydan Okudu: “Ben Varım Efendim”

Ali Babacan’ın Erdoğan’a verdiği tokat gibi yanıt Ankara gündemine düşerken Aksaray’ın koridorlarında Babacan’ın başlattığı sert muhalefet hamlesiyle Erdoğan’ın gözüne girdiği söylentileri dolaşmaya başladı. Kulislerde Erdoğan’ın yakınlarına “Yahu ben böyle sert bir muhalefet görmedim, vallahi bu çocuk benim gözüme girdi” şeklinde değerlendirmelerde bulunduğu öğrenildi.

Ali Babacan: “Kendisine Meydan Okuyor ve ‘Ben Varım Efendim’ Diyorum”

Bir gün önce yaptığı konuşmada “Bunca yıl başbakanlık yaptım, cumhurbaşkanlığı yaptım, en çok hayıflandığım konu şöyle dişime göre bir ana muhalefet bulamayışımdır” diyen Erdoğan’a, Ali Babacan’dan “Ben varım efendim” şeklinde sert bir yanıt geldi. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Babacan “Sayın cumhurbaşkanımız geçenlerde haklı bir serzenişte bulunarak dişine göre bir ana muhalefet bulamadığından söz etti. Kendisine buradan meydan okuyorum, hem tanıdık bir yüz, hem de genç bir arkadaşınız olarak ‘Ben varım efendim’ demek istiyorum. Sayın cumhurbaşkanımızla uzun yıllar birlikte çalıştık, onun nasıl bir muhalefet arzuladığını çok yakından biliyorum. Bunu yapabilecek kişi benim. Eğitimde, sağlıkta, hukukta, basında bunları beraber sağladık. Sayemizde bugün son derece dişli bir gazeteci ordusuna sahibiz. Uçağa binmek için yaşanan rekabeti görseniz aklınız şaşar. Ertuğrul diye biri var örneğin, kendine gazeteci diyor, ‘Sarayda niye ejder meyveli smoothie yok?’ diye isyan etmiş geçen gün. Biz bunu gazetelerde başardıysak ana muhalefet noktasında da başarabiliriz.” dedi.

Babacan: “Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda Şarkısını İktidar ve Muhalefet Olarak Birlikte Söyleyebiliriz”

Açıklamalarını sürdüren Babacan “Tek dileğim ileride iktidar ve muhalefet olarak ’Beraber yürüdük biz bu yollarda’ şarkısını sayın Erdoğan’la birlikte söylemek. Böyle bir düet şeklinde, düşünebiliyor musunuz? İşte halkımızın görmek istediği tablo bu. Düşünsenize bir dörtlük muhalefet okuyor, bir dörtlük iktidar. Bir ihale mi oluyor, birlikte değerlendiriyor, ortak bir karar veriyoruz, ülkemizin ihtiyacı olan budur. Bilmem Sayın Cumhurbaşkanımız ne der buna? Biraz sert olduysa lütfen kusura bakmasınlar. Ben dobra bir insanım, öyle diğer muhalefet liderleri gibi eğilip bükülemem. Bu da benim karakterim işte.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...