Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’dan Ortak Mesaj: “Dedikodular Asılsız, İkimiz de Ölene Kadar Koltuklarımızdayız”

CHP’de yaşanan Erdoğan’la görüşme kriziyle ilgili olarak telefonda bilgi alışverişinde bulunan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, haberin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ve iki liderin de ölene kadar partilerindeki liderlik koltuğundan ayrılmayı düşünmediğini belirttiler.

Kılıçdaroğlu: “Sayın Erdoğan, Benim Performansımdan Memnun Olduğunu İfade Etti”

Erdoğan’la görüşen Kılıçdaroğlu Kaparoz’a yaptığı açıklamada “Bu iddialar bildiğiniz gibi Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın eniştesinin kayınçosundan duyduğu bir bilgiye dayanıyor. Öğrendiğimize göre kayınço enişteye ‘CHP’li bir arkadaş Erdoğan’a çıkışmış’ diyor. Eniştenin kulağı az duyduğu için kendisi cümleyi ‘CHP’li bir arkadaş Erdoğan’la görüşmüş’ olarak anlıyor. Rahmi Bey’in belleği de maalesef gençliğindeki gibi değil. Kendisi ertesi gün olayı yanlış hatırladığından haberi ilk olarak ‘CHP’li bir arkadaş Erdoğan’la güreşmiş’ olarak servis ediyor. Sonradan gazeteden birisi haberi düzeltiyor. Bunlardan kaynaklanan bir yanlış anlaşılma söz konusu. Biz bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Kendisi CHP’den kimseyle görüşmediğini ve görüşmeyi de düşünmediğini söyledi. Benim performansımdan son derece memnun olduğunu aktardı” dedi.

Erdoğan: “Bu Koltuklarda Dün Biz Oturuyorduk, Bugün Biz Oturuyoruz, İnşallah Yarın da Biz Oturacağız”

Konuyla ilgili benzer bir açıklamada bulunan Erdoğan “Bugün Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük. Ben kendisinin CHP’deki liderliğinden rahatsız olmadığımı aktardım. Ölene kadar bu koltukta kalsa da bizim itirazımız olmaz dedim. Kendisi de aynı iyi dileklerde bulundu benim için. Burada bir yanlış anlaşılma olmuş ancak şu an iki lider konuşarak bunu giderdik. Halkımıza buradan bunu müjdelemek istiyorum, ülkemiz de ekonomi, hukuk, dış işleri gibi bazı konularda sıkıntılar olsa da iki partinin lideri de yerinde. Bu koltuklarda dün biz oturuyorduk, bugün biz oturuyoruz, inşallah yarın da biz oturacağız. Kimse bunun dışında bir çözüm aramasın. Ben ana muhalefetimden memnunum, onlar da benden memnun. Geçinip gidiyoruz. Eğer halkımızın içinde geçinemeyenler varsa, onlar da başka iş baksınlar kendine” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...