AKP İddiaları Araştırma Komisyonu, Dolandırıcıların Kura ile Belirlenmesine Karar Verdi

Erdoğan’ın İstanbul Şehir Üniversitesi’nin arsası için “Tahsisini ben yaptığım halde malum zat başbakan olunca bunu mülkiyet devrine dönüştürdü. Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devri yoktur, olmamıştır. Öksüz yetimin hakkını, tapu devri yapmak suretiyle kurdukları üniversiteye aktarıyorlar. Bu mülkiyet devrini yaparken (Davutoğlu’nun) yanında Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Feridun Bilgin var. Bunlar Halk Bankası’nı da dolandırmaya çalışıyorlar” diyerek eski çalışma arkadaşlarını dolandırıcılıkla suçlamasının ardından Ahmet Davutoğlu da Erdoğan’ı hedef alarak cumhurbaşkanının mal varlığının araştırılmasını istedi. Tartışmaların ardından toplanan AKP Parti İçi Dolandırıcılık Araştırma Komisyonu, tarafların iddialarını dinledikten sonra partideki dolandırıcıların kura ile belirlenmesine karar verdi.

“Başbakanla Bakanın Başına Bu Geliyorsa Bizim Başımıza Neler Gelebileceğini Siz Düşünün”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan komisyon yetkilisi “Şimdi sayın cumhurbaşkanımızın da eski başbakanımızın da yalan söyleyecek halleri yok. Ancak bu iddiaların üstüne gidersek de bu işin arkası çorap söküğü gibi gelecek. Biz araştırma komisyonu olarak dolandırıcıların bu tür iddialar ile değil de partimiz kurullarında düzenlenecek bir çekilişle belirlemesini istiyoruz. Hem kırıcı bir ortam oluşmasını engellemiş oluruz hem de Ahmet, Mehmet derken işin ucu bize dokunmaz. Yani başbakanla bakanlar için bunu dediğimizde bizim başımıza neler gelebileceğini siz düşünün” dedi.

“Herkes Barışsın, Kırgınlıklar Unutulsun, İddialar Sümen Altı Edilsin”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Biz artık barış istiyoruz. Bu tür iddiaların kimseye yarar sağlamayacağı ortada. Birbirimize dolandırıcı diyerek ya da mal varlığımızın araştırılmasını isteyerek başkalarına koz vermeyelim. Dolandırmak da bir zekâ işidir. Akıl meselesidir. Ancak belli düzeydeki insanlar bu tür dolandırıcılıkların üstesinden gelebilir. Elbette ahlaki bir düzeyden değil, zekâ düzeyinden söz ediyorum. Bizler herkesin barışmasını, kırgınlıkların Unutulmasını ve iddiaların sümen altı edilmesini istiyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...