Arabuluculuk Sınavını Geçemeyen Ali İhsan Yavuz, Vinç Operatörlüğü Sınavına Giriyor

Art arda gelen olumsuz anket sonuçlarından sonra, oy oranı gerileyen AKP’de milletvekillerinin yeni iş arayışına girdikleri belirtiliyor.

“Okullara Servis Çekebilecek, Taksi Şoförlüğü Yapabilecek Çok Sayıda Arkadaşımız Var”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir AKP milletvekili “Şu an için çok acil bir durum yok ancak gelecek seçimlerle birlikte işsiz kalma ihtimalimiz de yüksek. Biz de son güne kalmadan bugünden kariyer arayışlarımıza başladık. Ali İhsan Yavuz kardeşimiz ve daha pek çok arkadaşımız arabuluculuk sınavına girdi. Hepsi de başarısız oldu. Az önce Ali İhsan Bey ile görüştüm. Vinç operatörlüğü sınavına hazırlanıyormuş. Adını vermek istemediğim bir bakan arkadaşımız şu an CE sınıfı dediğimiz römorklu kamyon ve çekici ehliyeti almak için direksiyon kursuna yazıldı. Eğer ehliyeti alamazsa taksi şoförü olarak devam edecek. Az önce kendisiyle görüştüm ‘En kötü, okullara servis çekerim’ diyor. Frezeci olmayı kafasına koymuş başka bir arkadaşımız var. AKP grubu olarak hazırlıklarımız bu yönde devam ediyor” dedi.

“Aslında Bizim En Başarılı Olacağımız Meslek Emlakçılık Ancak Piyasalar Durgun”

Açıklamalarını sürdüren milletvekili “Eğer piyasalar durgun olmasa, aslında bizim kadrolarımızın en başarılı olacağı alan emlakçılık. Zaten kartvizitimizde milletvekili yazsa da çoğumuz fiilen emlakçılık yapıyoruz. Arsa konusunda ciddi bir birikimimiz var, iş takibi yapan arkadaşlarımız var. Ancak elbette bunları bir sertifika ile taçlandırmamız gerekiyor. Şu anki hazırlıklarımız buna yönelik. Sınavlarda aldığımız başarısız sonuçları da değerlendireceğiz. Soruları önceden temin ederek sınava daha hazırlıklı bir şekilde girmek istediğimizi genel başkanımıza ilettik. Biz daha önce girdiğimiz sınavlarda böyle bir durumla karşılaşmamıştık. Tabii sorular elimizde olmadığında nereye çalışacağımızı da bilemiyoruz. Bazı bölümleri boşuna çalışmış oluyoruz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...