Dün Tanıtımı Yapılan Yerli Otomobilin Tasarımı Bugün Sabaha Karşı Çalındı

Dün tanıtımı yapılan yerli otomobilin tasarımının bugün sabaha karşı yabancılar tarafından çalındığı bildirildi.

“Gül Gibi Arabamız Araklandı, Hepimize Geçmiş Olsun”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Dün oldukça yoğun bir gün geçirdik, tabii o yorgunlukla akşam saatlerinde tam istediğimiz gibi toparlanamadık. Arkadaşlarımız içinde tasarım ve motorla ilgili çok gizli bilgilerin olduğu dosyayı ‘Yarın sabahtan alıp kasaya koyarız’ diye düşünerek lansman masasının üzerinde bırakmışlar. Maalesef sabah geldiklerinde dosyayı yerinde bulamıyorlar. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan parmak izi araştırması sonucuna göre arabamızın teknik detaylarını içeren dosya dış güçler tarafından çalınmış gibi görünüyor. Hepimize geçmiş olsun ama yapacak bir şey yok. Made in Turkey logolu arabamızı biz yaptık diye konuşup dururlar artık” dedi.

“Ne Ara Arakladın, Ne Ara Arabayı Yaptın da Bir de Fuara Katılıyorsun, Hem de Geçen Yılın Fuarına”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Yalnız ben bu adamlara helal olsun diyorum. Yani bir insan arakladığı arabaya ancak bu kadar sahip çıkabilir. Tabii elleri de çabuk, sabah çaldıkları bilgilerle hemen bir araba yapıp 2018 Beijing fuarına katılmışlar. Yani böyle hırsız da hiç görmedim. Yahu ne ara arakladın, ne ara arabayı yaptın da bir de fuara katılıyorsun. Hem de geçen senenin fuarına. Yani adamlardaki hırsı görebiliyor musunuz? Bu yılki fuarı bekleyecek sabrı bile yok. Öyle pis, öyle açgözlü adamlar. Bir de K-350 diye bir marka koymuşlar bizim TOGG’ların üstüne. Tesadüfe bakın ki bu araba da elektrikli. Haber sitelerine girmişler, videolarını çekmişler. Yani öyle bir düzen kurmuşlar ki inanamazsınız. Mahkemeye versen beş yılda bir sonuç alamazsın, karakola gitsen nafile. Olan oldu artık, yapacak bir şey yok. Elin adamına gitti cillop gibi yerli arabamız” dedi.

İşte Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün yerli otomobilimizi çalıp farklı bir marka altında piyasaya sürmeye hazırlanan çeteyle ilgili paylaştığı kaynaklar:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=7K4QvMi9bFw
  2. https://www.electrive.com/2018/05/01/pininfarina-presents-h500-and-e-suv-k350-in-beijing/
  3. https://www.zigwheels.my/car-news/pininfarina-k350-electric-concept-revealed-at-the-2018-beijing-international-automotive-exhibition-21175319
  4. https://www.autoblog.com/2018/04/12/pininfarina-hybrid-kinetic-k350-concept-beijing/
  5. https://www.autocar.co.uk/car-news/motor-shows-beijing-motor-show/hybrid-kinetic-group-k350-arrives-china
  6. https://paultan.org/2018/04/13/pininfarina-k350-concept-teased-before-beijing-debut/
  7. https://www.motor1.com/news/240298/pininfarina-k350-concept-beijing-debut/
  8. https://www.thedrive.com/news/20135/pininfarina-penned-hybrid-kinetic-k350-suv-headed-for-auto-china-2018
  9. https://www.motorauthority.com/news/1116182_hybrid-kinetic-presents-pininfarina-styled-k350-suv-and-h500-sedan-concepts-in-beijing
  10. https://www.motortrend.com/news/pininfarina-h300-saloon-and-k350-suv/

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...