Milletvekillerine Kırmızıda Geçme Hakkından Sonra En Yakın Çöp Kutusuna Sıçma Hakkı Geliyor

Acil durumlarda milletvekillerinin kırmızıda geçmelerini düzenleyen yasadan sonra tuvalete yetişilemediği durumlar için en yakındaki çöp kutusunda hacet gidermelerine olanak tanıyan yasa da bugün Meclis’ten geçti.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre sadece ambulans, itfaiye araçları, suç takibindeki güvenlik araçları ve koruması bulunan araçlar geçiş üstünlüğüne sahipken; geçtiğimiz günlerde yapılan değişiklikle geçiş üstünlüğünün sıralandığı maddenin kapsamına milletvekilleri de eklenmişti. Tasarının yasalaşmasında sonra özellikle yaya olarak seyahat eden milletvekilinin itirazı üzerine yasaya eklenen bir madde ile yaya halinde seyrederken sıkışan milletvekilleri için yakında bir tuvalet arama zorunluluğu kaldırıldı. Yapılan düzenlemeyle, sıkışan milletvekillerinin en yakındaki çöp kutusuna tuvaletlerini yapmalarına olanak tanıyan yasa oybirliğiyle kabul edildi.

“Kamu Hizmetinde Yeni Bir Dönem Başlıyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir milletvekili “Bu durum kanayan bir yaraydı, yıllardır dile getirdiğimiz ancak bir türlü çözülemeyen bir sorunumuz bugün ortadan kalktı. Yıllardan beri vatandaşımıza hizmet mi edeceğiz, yoksa tuvalet peşinde mi koşacağız diye kararsız bir şekilde sokaklarda bir oraya bir buraya koşturup duruyorduk. Bakın tuvalet ararken altına yapan yüzlerce milletvekilimizden hiç söz etmiyorum. Ancak kendi sorunlarımızdan söz etmeyince de maalesef bir çözüm bulunamıyor.

Bugün ülkemizde gündeme getirilen pek çok meselenin arka planında bu vardır. İnanın ömrümüz vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek için oradan oraya koşturmakla geçiyor. Tabii gittiğimiz yerde çaydı, ayrandı, kebaptı, künefeydi derken bir şeyler yemek zorunda kalıyoruz. Hayır desek yurttaşlarımız alınıyor. Neticede biz de insanız, tabii bir yandan canımız da çekiyor. Her insan gibi bizim de yedikten sonra tuvalet ihtiyacımız ortaya çıkıyor. Biz sorunları dinliyoruz ancak tam bu sorunları çözeceğimiz noktada tuvalet ihtiyacımız ortaya çıkıyor ve oradan oraya tuvalet aramaya başlıyoruz. Bulduk bulamadık derken zaman geçiyor, sorunlar unutuluyor, zaten çoğu arkadaşımızın da not alma alışkanlığı yok, tuvalete gittikten sonra oluşan rahatlamayla sorunun da çözüldüğü gibi bir psikolojik yanılsama oluşuyor. Neyse artık bu konu çözülmüş oldu, tuvaletimizi varsa çöp kutusuna, yoksa en yakındaki evin posta kutusuna yapmak suretiyle yeniden vatandaşın sorunlarıyla ilgilenme fırsatı bulabileceğiz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...