Birbirine Sarılan Öğretmenler Mahkemede Küfürleşip Kavga Edince Serbest Bırakıldılar

Van’ın Çatak ilçesinde doğum gününü kutlamak için birbirine sarılan iki öğretmen, çalışma arkadaşları tarafından şikâyet edilince, okuldaki kameralar incelenip konu savcılığa bildirilmişti. Birbirine sevgiyle sarıldığı görünen öğretmenlerin suçu sabit görülmekle birlikte iki öğretmenin mahkemedeki saldırgan ve nefret dolu tavırlarını göz önünde tutan yargıç öğretmenlerin beraatine karar verdi. Milli Eğitim Bakanlığı ise şehirde de büyük paniğe neden olan öğretmenleri farklı okullara atayarak benzer olayların yaşanmasına karşı önlem aldı.

“Birbirini Boğazlamak İsteyen İki Kişinin Görüntüsünün Bu Şekilde Servis Edilmesini Okuldaki Kötü Niyetli Kişilere Bağlıyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan sanık avukatı “Öğretmenlerimizin sarılması kesinlikle bir sevgiden kaynaklanmamaktadır. Biz savunmamızı bunun üzerine kurduk. Kamerada görünen fotoğrafların başı ve sonu görünmediğinden iki öğretmen birbirine sevgiyle sarılmış gibi görünse de aslında olay tamamen farklıdır. Olay gününde kadın öğretmenimizin ‘Bugün benim doğum günüm’ demesi üzerine diğer öğretmen arkadaşı ‘Hay sana da doğum gününü de’, ‘Bana bir faydası mı var lan senin doğum gününün?’, ‘Doğduysan bana mı doğdun?’ şeklinde kaba ifadelerle hakaret etmiştir. Öğretmenimizin de ‘Ben de seni adam sanmıştım meğer ciğeri beş para etmez biriymişsin’ şeklinde yanıt vermesi üzerine erkek öğretmenimiz kadın arkadaşına ‘Şerefsiz’ diyerek bir tokat atmaya çalışmış, aynı esnada erkek meslektaşına yumruk atmak isteyen kadın öğretmenimizin hamle yapması sonunda bu istenmeyen görüntü ortaya çıkmıştır. Bizler, aslında birbirini boğazlamak isteyen iki kişinin görüntüsünün bu şekilde servis edilmesini okuldaki kötü niyetli kişilere bağlıyoruz” dedi.

“Mahkeme Sırasında Da Zaten İki Öğretmenimiz Birbirlerine Ana Avrat Küfrettiler”

Açıklamalarını sürdüren sanık avukatı “Öğretmenlerimiz arasında adına sevgi diyebileceğimiz türden bir duygusal bağ kesinlikle söz konusu değildir. Aslında ikisi de birbirinden nefret etmektedirler. Arkalarından çirkin lakaplarla söz ettiklerine, yüz yüze geldiklerinde ise ağza alınmayacak sözler sarf ettiklerine ben defalarca tanık oldum. Mahkeme sırasında da zaten iki öğretmenimiz birbirlerine ana avrat küfrettiler. Kadın öğretmenimiz masadaki kalemleri diğer öğretmenimizin kafasına doğru fırlattı. Mahkeme heyeti de sanıkların kötü halini göz önünde bulundurarak iki öğretmenin beraatine karar verdi. Ben buradan bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım böyle bir olay bir daha yaşamayız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...