İstanbul Havalimanı En Güvenli Havalimanı Seçildi: “Uçaklar İnip Kalkamadığından Kaza Riski Sıfır”

İstanbul havalimanıyla ilgili spekülasyonlar sürerken uzmanlardan yolcuları rahatlatan açıklama geldi. Kötü hava koşullarında uçakların iniş veya kalkış yapamadığını belirten uzmanlar “Bu havalimanında herhangi bir uçağın düşmesi mümkün değil” diyerek İstanbulluları rahatlattı.

“Uçak Kazası Açısından Harem Otogarı Ne Kadar Güvenliyse İstanbul Havalimanı da O Kadar Güvenli”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bakın kötü havalarda değil uçak buradan kuşlar bile havalanmıyor. Saatte 100 km rüzgâr olan yerde kuş nasıl uçsun. Yani bir çılgın pilot çıkıp da ben bu uçağı buraya indiririm veya ben bu havalarda da kalkış yaparım demedikçe burada kaza olmaz. Zaten bunu yapacak bir pilot da yok. İstanbul havalimanı bizim gözümüzde dünyadaki en güvenli havalimanı. Bir kere uçak inip kalkmıyor. Bakın havaya, yani düşecek bir uçak yok ortada. Hepsi kuzu gibi yatıyor. Uçak kazası açısından Harem Otogarı ne kadar güvenliyse İstanbul havalimanı da o kadar güvenli. Hatta daha güvenli. Bunun aksini iddia eden ya art niyetlidir ya da başka bir hesabı vardır” dedi.

“Atatürk Havalimanı Daha Tehlikeli”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın kapalı olmasına rağmen Atatürk Havalimanını daha riskli buluyorum ben. Hem kullanılmadığı için bakımsız hem de kötü havalarda bütün uçaklar buraya yönlendiriliyor. Nedeni çünkü burada bir iniş kalkış imkânı var. Ama kimse bundan söz etmiyor. Yani hükümet ne yapsa bir kötüleme gayreti var, ben buna bağlıyorum. Atatürk Havalimanında Allah korusun bir kaza olsa da diyecekler ki ‘İstanbul Havalimanına inemedi de ondan böyle oldu’. Sen de al önlemini, sen de indirme kardeşim o zaman. Havada mı kalıyor, kalktığı yere mi iniyor o senin problemin değil. Kalkarken düşünecektin onu, havaya çıktıktan sonra değil. İndiremeyeceğin uçağı da kusura bakma ama hiç kaldırmayacaksın” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...