Tepkiler Üzerine Kanal İstanbul 90 Derece Kaldırılarak Kolon İstanbul Projesine Dönüştürülüyor

Kanal İstanbul’a gelen yoğun tepkiler üzerine hükümet proje üzerinde revizyona gitmeye karar verdi. AKP Grubu’nda alınan karara göre Kanal İstanbul hiç değiştirilmeden projenin Marmara Denizi tarafındaki ucu diğer taraf 90 derece bir açıya ulaşana kadar kaldırılarak Kanal İstanbul’un yanlamasına değil diklemesine bir projeye dönüşmesi sağlanacak. İnşaat maliyeti değişmeyecek projenin ne işe yarayacağına ise Cumhurbaşkanı Erdoğan karar verecek.

“Katarlılar Proje Civarında Gökdelen Alımına Başladı”

Proje değişikliği ile ilgili bilgi veren bir yetkili “Kanal İstanbul projemiz ne yazık ki bazı art niyetli kişiler tarafından şehre zararlı gibi gösterilmeye çalışıldı. Şunu da üzülerek ifade etmek istiyorum ki bu kişiler belli ölçüler içinde amaçlarına ulaştılar. Ancak bizim amacımız bunlarla kavga etmek değil, bizim amacımız inşaat yapmak. Yani hafriyat çıksın, beton dökülsün, ekonomi canlansın. Bu Kanal İstanbul olmaz da başka bir proje olur. Şu an hazır elimizde böyle bir proje varken bunu ayağa kaldırmak istiyoruz. Yani Karadeniz’den Marmara’dan tümüyle bağımsız olacak şekilde projeyi diklemesine yapmayı planlıyoruz. Adı da büyük olasılıkla Kolon İstanbul olacak. Kanal İstanbul’un Marmara Denizi tarafındaki başlangıç noktasını Karadeniz tarafı dik olana kadar kaldıracağız. Bildiğimiz kadarıyla dünyanın en uzun yapısı olacak. Tabii Kolon İstanbul neye yarayacak gibi bir soru geleceğini de tahmin ediyoruz. Şu an tam olarak belli değil, buna Sayın Cumhurbaşkanımız karar verecek. Yani manzara amaçlı bir seyir terası olabilir, üstüne konutlar inşa edilebilir, buna kendileri karar verecek. Projedeki değişiklik duyulur duyulmaz hatta duyulmadan birkaç gün önce Katarlı bazı yatırımcı civardaki gökdelenlerden konut alımına başlamış bile. Bunu da müjdelemiş olayım” dedi.

“Artık Buna İtiraz İstemiyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın kanal İstanbul dedik, bir şey söylendi, onu düzeltiriz dedik başka kusur bulundu. Büyük bir hoşgörüyle ona da tamam dedik. Şu an yapılan değişiklikle projemiz bütün itirazları karşılayacak bir şekle dönüşmüş oluyor. Ancak bundan sonraki itirazları artık kabul etmeyeceğiz. Oyuncak değil bu işler. Eğer Kolon İstanbul’a da itiraz gelirse o zaman Katar İstanbul projesiyle doğrudan şehri satacağız. Bunu da çok açık olarak ifade etmek istiyorum. Para yok, üretim yok, petrol yok, peki ne yapalım, neyi satalım biz, hiç düşünen var mı acaba bu ülkenin ekonomisi nasıl dönecek diye. Neyse bu konulara girmeyelim şimdi, Kolon İstanbul hepimize hayırlı olsun” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...