10 Yaşındaki Filozof Atakan İki Ciltlik İlk Kitabını Tanıttı: Bokunu Çıkarmak

5 ayda 250 kitap okuyan Atakan, son 24 saatte 5 TV programı ve bir basın toplantısı yaptıktan sonra iki ciltlik ilk kitabını da tamamlayarak aşılması güç bir rekora imza attı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

12 Comments

 1. Çok yanlış buluyorum. Altyapısız ve bilgisiz anlaşılamayacak metinleri okursa “Aristo yani başka adıyla Eflatun da deniyor” gibi İlk Çağ Yunan Filozoflarının en önemli ikisini karıştırır söyler” yaptığı gibi. Bu denli okumaya hevesli bir çocuk hangi kitapları okuyacağı hususunda yönlendirilmeli. Yazık olur.

  • Gerçekten öğretim üyesi iseniz yazık ülkemin haline. Atakan videoda Aristo demiyor Aristokles diyor ki doğru söylüyor. Platon Aristokles’in lakabıdır, uzun ve geniş omuzlu olduğu için.

  • Platon un asıl adı Aristokles tir çocuk doğru söylüyor platon (geniş omuzlu anlamındadır ve lakabıdır)çocuğun mekanik olduğu konusuna ve yönlendirilmesi konusuna katılıyorum.

  • Asıl siz karıştırıyorsunuz çocuk herşeyi doğru söylüyor Platon eflatun aristokles aynı kişidir Aristo başkadır çocuk aristodan bahsetmedi bile eğer gerçekten 5ayda 250kitap okumussa ne sizin ne de benim haddime bu çocuğu eleştirmek

  • Dikkatli dinlememişsiniz. Aristotales demedi, Aristokles dedi ki, Aristokles, Platon’un diğer adıdır.

  • Düşüncelerinizi paylaşıyorum. Yalnız çocuk doğru bir bilgi verdi: Platon, Eflatun olarak tanıdığımız kişinin asıl adı Aristocles.

 2. Büyüdüğünde bokunu çıkardığını anlar ama çok geç kalır.
  Mutlaka çocukluğunu yaşamalı, köye gitmeli, inekler, kazlar, tavuklar, köylü amca, abla, teyzelerle tanışmalı, toprağa ellemeli, sokakta top oynamalı, salıncakta sallanıp ip atlamalı, kızlara dokunmalı, vs vs vs. Yazık çocuğa…Anne Babası mutlaka uyarılmalı.çocukluğunu yaşamayanın değil filozof olmak kendine bile faydası olmaz.

 3. Bence biraz çocukluğunu yaşamalı, şöhret ve filozofluk derken çocukluğunu yaşayamaması ileride geri dönülemez mutsuzluklara yol açabilir….

 4. Kitap kağıttan,kağıt ağaçtan. Önce fidan dikmeyi,büyütmeyi, sonra gölgesinde seviyeli kitap okumayı öğremmeliyiz.

 5. Bu çocuğun ailesi ve medya tarafından afişe edilmesi Türkiye’nin de imzası bulunan Birleşmiş Çocuk Hakları Beyannamesi uyarınca suçtur. Bu bağlamda çocuğun psikolojik sağlığını etkileyecek, onu küçük düşürüp değersizleştirecek her türlü içerik de suç unsurudur. Nihayetinde 0-18 yaş arasındaki her insan gibi o da çocuktur ve yetişkinlerden farklı değerlendirilmelidir. Kendisi ile ilgili olması gereken etik kararı veremeyen ailesinin hatasına dahil olup, bu popülariteden yararlanmak uğruna bir çocuğun ruhsal sağlığını tehlikeye atacak her türlü yorum ve içeriğin suç unsuru oldunu tekrar hatırlatmak isterim. Lütfen bu hataya dahil olmayalım.

 6. Bu kadar az kitap okuyan bir toplumda kitap okuyan bir çocuk fark edilince insanlar ışık görmüş tavşan gibi davranıyor ne çocuk mükemmel ne de abartacak bişey var sadece toplum fazla cahil

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...