Bakan Albayrak Müjdeyi Verdi: “Enflasyonun Ardından Cemreyi de Düşürmeyi Başardık”

Bakan Berat Albayrak uygulanan politikalar sonunda enflasyonun ardından ilk cemreyi de düşürmeyi başardıklarını müjdeledi.

“Bugün İtibarı ile Cemreyi Düşürmeyi Başardık”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak “Biz yönetime geldiğimizde ‘Paradan altı sıfırı atamaz’, ‘Enflasyonu düşüremez’ diyenler sonradan hep bu sözlerini yutmak zorunda kaldılar. Aynı lobi yaklaşık iki aydır farklı bir kampanya yürütüyor. Bu yıl cemrenin düşmeyeceğini söylediklerine ben bizzat kulaklarımla şahit oldum. O dönem ben bunlara yanıt verip polemik çıkartmak istemedim ama şimdi size bu müjdeyi vermek istiyorum. Bakın burası çok önemli. Bugün itibarı ile cemreyi düşürmeyi başardık. Bu ekip çalışmasının, güvenin ve iş bilmenin sonucudur. Evet arkadaşlar, cemreyi düşürdük. Biz bunun bir Kurtuluş Savaşı olduğunu söylemiştik, bu açıdan bakınca gazamız mübarek olsun demek istiyorum. Tabii burası da çok önemli.” dedi.

“Bizim Planımız Cemrede Üç Aşamalı Bir Düşüşü Öngörüyor”

Açıklamalarını sürdüren Bakan Albayrak “Evet, cemre şu an inişte. Belki bugün itibarı ile istenen düzeye düşmemiş olabilir ancak zaten bizim planımız cemrede üç aşamalı bir düşüşü öngörüyor. İlk cemre ile bunu müjdelemiş olduk. İkinci ve üçüncü cemreler de düştüğünde hem ekonomik göstergeler hem de tarımımız açısından çok iyi gelişmeler olacak. Henüz bu iş bitti diyemeyiz ama ufuk göründü. Buradan tekrar ediyorum: Bir aylık bir süre içinde cemreyi istenen düzeye çekeceğiz. Elbette bazı çevreler bunun da gerçekleşmeyeceğini söyleyebilir. Lütfen bunlara inanmayın. İnşallah cemreleri teker teker düşüreceğiz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

2 Comments

  1. Krizin toplum üzerindeki psikolojik baskısı, erkekler üzerindeki (işten çıkarılma, ucuza ve kötü koşullarda çalıştırma vb.) iktidar sarsıcı etkisi ve derinleşen cinsiyet eşitsizliği sebebiyle erkek şiddeti çeşitli biçimlerde artıyor. Erkeklik krizini soğurmak için rejimin cezasızlık ve meşrulaştırma temelli kadına yönelik şiddet politikaları derinleşiyor. Bu krizle birlikte muhafazakar ve aile temelli-erkeği güçlendiren politikalar yoğunlaşıyor. http://sendika63.org/2019/02/ekonomik-kriz-ve-kadin-emeginin-katmerli-somurusu-fulya-dagli-530598/?utm_campaign=2727184&utm_source=sendpulse&utm_medium=push

  2. Tekadam Parti Devleti Projesi’nin ekonomiyi getirdiği yer bellidir. Milli gelirimiz her geçen gün erimekte, vatandaşlar artan pahalılık ve zamlarla harap ve bîtab durumda… Millete zam, zulüm ve zarardan başka bir şey vermeyen dinci oligarşinin kodamanları, iktidardan düşme endişesi ve hattâ korkusuyla; şeytana özgü bir kurnazlıkla ve elbette hâinlikle milleti kutuplaştırarak oy devşirmeye çalışmaktadır. Bu zihniyetin mensupları ülkenin bağımsızlığını ve refahını dert edinmiş olsalardı; kavgayı ve kutuplaşmayı körüklemek yerine milli birlik konusunda duyarlılık ve bu duyarlılığın gereklerini sergilerdi.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...