“Çocuklarım Aç” Diyerek Kendini Yakan Baba İçin Hükümete Sert Uyarı: “Bir Musa Çıkar, Hesabını Sorar”

Hatay’da valilik önünde “Çocuklarım aç” dedikten sonra kendini yakarak yaşamına son veren Adem Yarıcı’nın iki gün önce, doğum günü olan çocuğuna bir şişe kola alabilmek için arkadaşından borç aldığı öğrenilmişti. Konuyla ilgili olarak ortak bir tutum takınmaya karar veren yandaş medya bugün tek manşetle çıktı. “Bir Musa Çıkar, Hesabını Sorar” diyerek hükümeti sert şekilde uyaran gazeteler konunun takipçisi olacaklarının da işaretini verdi.

“Eğer Zerre Kadar Duygulanamıyorsak, Sorumluluk Hissedemiyorsak, Varlık Nedenimiz de Ortadan Kalkar”

Yandaş medya adına açıklamalarda bulunan bir yetkili “Şunu da çok açık net söylemek zorundayım. İnandığımız doğruları söylemediğimiz sürece ayakta kalamayız. Çünkü haksızlık karşısında susan dilsiz, şeytandır. Bizim önümüze bu babanın resmi geldiği zaman, eğer burada zerre kadar duygulanamıyorsak, sorumluluk hissedemiyorsak, bizim varlık nedenimiz de ortadan kalkar” dedi.

“Bir Musa Çıkar, Hesabını Sorar”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Susmak onaylamaktır. Hatta susmak fiili teşvik etmek, o fiile ortak olmaktır. Şunu hatırlatmak istiyorum. Bu dünya kudretli gibi görünen firavunlara bile kalmadı. Er ya da geç bir Musa çıkar ve zulmün hesabını sorar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...