Diyanet İşleri’nden Müjde: “Korona Virüse Karşı Hutbe, Fetva ve Dualarımız Hazır”

Dünya korona virüse karşı geliştirilecek aşı için bir yıl sonrasını gösterirken Türkiye kısa süre içinde hazırlıklarını tamamladı. Dün bir araya gelen uzmanlar ve ilim adamları fetva, hutbe ve dua üzerine çalışmaların tamamlandığı müjdesini verdi.

“Virüse Karşı Çok Etkili Bir Antikor Duası Yazdık”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Dün uzmanlar, bilim kadınları ve ilim adamları bir araya geldik. Çayımızı kahvemizi içip bilim kadınlarını da evlerine gönderdikten sonra çalışmalarımıza başladık. Milyon dolarlık laboratuvalarımız ve konusunda uzman imamlarımızın üstün gayretiyle, ilk olarak virüse karşı bir antikor duası yazıldı. Duanın özelliği kuluçka süresi içinde virüsü bertaraf ederek yayılmasını engellemesi. Yani hastaları iyileştir demek yerine, bu hastalığı bize bulaştırma gibi bir dua. Bu sefer işimizi sağlama alıyoruz. Bizim yaptığımız iş aşının bir farklı versiyonu ancak biz bunu bin yıldır yapıyoruz. Modern tıp koruyucu hekimlik veya aşılama anlamında ancak 18. yüzyılda bunu fark edebildi. Yemişim öyle modernliği.” dedi.

“Bu Virüsü Ortalığa Salan da Aşısını Bulduracak Olan da Biz Değiliz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Vatandaşlarımıza şunu da belirtmemiz lazım ki bizim tüm yaptıklarımız bir rica gibi düşünülebilir, bu duanın olup olmayacağı hakkında biz bir şey söyleyemeyiz. Bu virüsü ortalığa salan da aşısını bulduracak olan da aslında biz değiliz. Biz kuluz. Kulların duası ancak kabul görürse bir anlam ifade eder. Eğer kaderimizde virüs varsa bundan kaçamayız. Biz Rabbimizin yardımından ve rahmetinden ümidimizi kesmeyelim. Yüce Rabbimize niyaz edelim: “Allah’ım! Başıma gelen musibetin mükâfatını senden bekliyorum, bundan dolayı bana ecir ihsan et, benim için onu daha hayırlısıyla değiştir.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...