EYT’nin Açılımı Önce Emeklilikte Yaşı Tutmayanlar, Sonra Emeklilikte Çişini Tutamayanlar Olarak Değişiyor

Hükümet, EYT’lilerin sorununun çözümüne yönelik olarak hazırlıklarını tamamladı. Çözüme dönük uygulamada ilk olarak EYT’nin açılımı daha sonra ise işlevi değiştirilecek. Bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre EYT’nin açılımı ilk etapta Emeklilikte Yaşı Tutmayanlar olarak daha sonra ise Emeklilikte Çişini Tutamayanlar olarak değiştirilecek.

“Bunu Ürolojik Bir Sorun Olarak Görmüyoruz ve Hükümet Olarak Destek Vermek İstediğimizi Söylüyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Biz, EYT’lilerin emeklilik yaşamını iki döneme ayırıyoruz. Birinci dönem emekliliği beklerken geçen süre ki bu dönem oldukça uzun bir süre. Biz bu dönem içindeki EYT’lilere Emeklilikte Yaşı Tutmayanlar demeyi uygun buluyoruz. Bu dönemde EYT’lilerimiz henüz emeklilik açısından bizim anladığımız türden bir olgunluğa erişmiş durumda değiller, yani bu dönem için emekli olmayı bekledikleri bir dönem diyebiliriz. Eğer bu dönemi başarıyla tamamlayıp hayatta kalmayı başarırlarsa ki bu yaklaşık olarak 70 yaş civarına denk geliyor o zaman EYT’li kardeşlerimiz için ikinci dönem başlamış oluyor: Emeklilikte Çişini Tutamayanlar. Biz bunu da salt ürolojik bir sorun olarak görmüyoruz ve hükümet olarak elimizden gelen desteği vermek istediğimizi söylüyoruz. Bez olur, başka bir şey olur, ne isteniyorsa buna hazırız” dedi.

“Emeklilik Esasen Mezarda Başlar”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bizim için emeklilik esasen mezarda başlar. Yani tam anlamıyla bir rahatlama isteniyorsa, işten, güçten tümüyle elini çekmek arzulanıyorsa bu ancak mezarda mümkün olabiliyor. Biliyorsunuz dinimizde de tam anlamıyla huzura kavuşmak anlamında Hakk’ın rahmetine kavuştu denir. Ancak iyi beslenme ve genetik faktörler nedeniyle mezara geçişte bazı sarkma veya gecikmeler olabiliyor. Tabii bu durumda devlet olarak bu kısa geçiş döneminde bazı vazifelerimiz doğabilir. Biz bunlara hazırlıklıyız. Zaten birkaç yıl sonra illaki öbür tarafa gidecek, yani bu dünyaya kazık çakacak hali de yok sevgili EYT’lilerimizin” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...