Aile Bakanı’ndan Korona Açıklaması: Evde Kavga Vakası: 3.567, Ölü Sayısı: 6

Aile Bakanı tarafından yapılan açıklamada, evde karantina ortamında yaşayan aile bireyleri arasında çıkan kavgalarda altı kişinin yaşamını yitirdiği, yüzün üzerinde ise yaralının olduğu öğrenildi.

“Gerçek Vaka Sayısı On Binlerin Üzerinde”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Karantina ortamında sekizinci günümüzü de geçirdik. Maalesef evlerin de en az dışarısı kadar ölüm saçtığını söylemek durumundayız. Bugün itibarı ile vaka sayımız 3567. Elbette bunlar sadece konu komşu tarafından bildirilen veya karakola yansıyan olaylar. Gerçek vaka sayısı on binlerin üzerinde, ne yazık ki her geçen gün de artıyor. Tek tesellimiz ölü sayısının düşük olmasıydı ancak bugün gelen kötü haberlerle maalesef bu sayı da arttı. Biz halkımız paniğe kapılmasın diye vakaların yerini de açıklamıyoruz.” dedi.

“Evdeki Bireylere Ayrı Odalarda Zaman Geçirmelerini Öneriyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Biz evdeki bireylere ayrı odalarda zaman geçirmelerini öneriyoruz. Biri mutfaktaysa öbürü oturma odasında olsun. Bir iletişim kurulacaksa telefon üzerinden haberleşsinler. Bizim belirlediğimiz ideal mesafemiz yaklaşık üç metre. Yani aile bireyleri birbirine üç metreden fazla sokulmasınlar, tartışma yaratacak konulara girmesinler. Baktılar tansiyon yükseliyor hemen ayrı odalara geçsinler. Herkes bu uyarılara uysa inanın hiçbir sorun çıkmayacak ancak halkımız birtakım kişilerin yönlendirmesiyle hep bir arada bulunmak, ailece vakit geçirmek falan gibi anlamsız şeylerin peşine takılıp sonra bu tür vakalara neden oluyorlar.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. ‘Evden çıkmayın’ uyarısına ilginç cevap: Evde otura otura, karımla kavga ettim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...