Almanya’daki Gurbetçi Kardeşlerin Kurduğu Virüstiyanlık Dinine Beş Binden Fazla Katılım Oldu

Almanya’nın Münih şehrinde yaşayan Konyalı iki kardeşin geçen hafta ilan ettiği Virüstiyanlık dinine bir haftadan kısa bir sürede beş binden fazla katılım olduğu açıklandı.

“Kısa Süre İçinde Milyonlara Ulaşacağımızı Tahmin Ediyoruz”

Kaparoz muhabirine konuşan Halim Şırdan “Biz aslen Konyalı olmakla birlikte Almanya doğumluyuz. Kardeşim Salim’le birlikte aynı fabrikada işçi olarak çalışırken on gün önce üretime ara verilince bu din işiyle uğraşmaya başladık. Nasıl ki geçmişte insanlar güçlü olarak gördükleri güneşe tapıyorlarsa biz de bugün en güçlü olana bağlanmayı doğru bulduk. Bunu sosyal medya hesabından duyurduktan sonra çok ciddi ilgi oldu. Şu an sayımız beş bini aşmış durumda. Hıristiyan, Müslüman, Musevi, Budist her dinden, her milletten katılım oluyor. Burada kiliseler, camiler, sinagoglar kapalı, sadece hastaneler açık. Biz bunu virüsün tüm dinlere bir meydan okuması gibi görüyoruz. Kısa süre içinde milyonlara ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.” dedi.

“Çok Virüslü Dinler Zamanla Tek Virüslü Dinlere Evrilecek”

Kardeşinden sözü alan Salim Şırdan ise “Bildiğiniz gibi virüs sürekli mutasyona uğrayarak form değiştiriyor. Bu da bizim dinimizin statik değil dinamik bir din olmasını gerektiriyor. İnanç boyutunda evrimsel sürece inanıyoruz. Bu din şu an çok virüslü ama belki ileride tek virüslü farklı bir dine evrilecek. Merkel geçen gün Almanya’daki çoğunluğun bu virüsü bünyesine alacağını söyledi. Biz bundan korkmuyoruz. Bedenimize virüs girmesine Kutsal Birleşme (İlahi Entegrasyon) adını veriyoruz. Bu bir huzur anı, bir nevi nirvana gibi düşünebilirsiniz. Bundan kaçamıyorsak, o zaman bunun keyfini çıkaralım diyoruz. Hindistan’dan ABD’ye kadar çok farklı ülkelerden katılım oluyor, evimizin önü sürekli kalabalık. Dışarı çıktığımızda herkes saygı ile önümüzde eğiliyor, biz de parmağımızla farklı bir hareket yapıyoruz. Buna virüs selamı diyoruz. Buradan tüm Konyalı hemşerilerime de seslenmek istiyorum: Korona, kolonya, Konya. Lütfen bu şifreyi çözün ve huzura kavuşun.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...