Almanya’dan Sonra Türkiye de Koronavirüsle İlgili 8 Yıllık Bilimsel Çalışmalarını Açıkladı

Almanya’nın koronavirüs ile ilgili senaryoları önceden tahmin edip hastanelerinde buna göre önlem aldığını açıklamasının ardından Türkiye’nin de koronavirüsle ilgili olumsuz senaryoyu öngörüp sekiz yıl öncesinden buna uygun bilimsel çalışmaları başlattığı duyuruldu.

“2020 Yılında Ortaya Çıkacak Bir Virüs Nedeniyle İnsanların Fırından Ekmek Almaya Korkacaklarını Tahmin Etmiştik”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Almanya’nın raporuna çok benzer bir raporu zamanında bizler de hazırladık. Biz, 2020 yılının ilk aylarında Çin’de bir virüs çıkacağını ve bu virüs nedeniyle insanların fırından ekmek almaya korkar hale geleceklerini tahmin etmiştik. Bizim öngörümüz 2020yılının şubat veya mart ayları içindi ama virüs bizim olayı deşifre edeceğimizi fark edince daha tam mutasyonunu tamamlamamışken apar topar ortaya çıktı. Gerçekten de kısa süre sonra insanlar dışarıdan ekmek almaya çekinir hale geldi. Bizim tahminlerimiz aynen gerçek oldu. Biz bütün tasarımımızı ekmek üzerine odaklamıştık. Çünkü ekmek bizim için kutsal bir yiyecek. Ledli Ekmek Dolabımız hem akşam saatlerinde ekmeği daha iyi görebilmeye, hem ekmeğin uzun süre dayanabilmesine hem de koronavirüsün dolaptan içeri girmemesine imkân tanıyor. Şu an bütün ülkeler panik halde buna benzer bir ürün geliştirmeye çalışıyorlar. Ancak bu işi iki yıldan daha kısa bir süre içinde çözebilmek teknolojik olarak mümkün değil.” dedi.

“Ölçüsünü Falan Alıp Doğrudan Kişinin Mutfağına Göre Yapabiliyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Yani bir tek Almanya, İngiltere bu işlerin farkındaymış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor ancak bizim bilimsel faaliyetlerimiz incelenirse aslında bizim onlardan çok daha önce bu çalışmaları başlattığımız görülür. Ayet okunmuş fasulyeden tutun da farklı modelde ekmek dolaplarına kadar pek çok bilimsel proje ile biz koronavirüse hazırız. Başka ülkelere de yardım etmeye hazırız. Ancak şu an ledli dolap yapmak için yeterli kaynağımız yok. İstenirse ledsiz olarak dolap üretimi de yapabiliriz. Ölçüsünü falan alıp doğrudan kişinin mutfağına göre yapabiliyoruz. İçinde bir adet de tam buğday ekmeğiyle birlikte on gün içinde teslimatını yapıyoruz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...