Altı Saatlik Toplantıdan Sürpriz Karar: Sokağa Sıçma Yasağı İlan Edildi

Artan vaka sayıları nedeniyle radikal önlem beklentileri altında toplantıya giren korona kurulundan yine istenen karar çıkmadı. 6 saatlik toplantı sonunda yapılan açıklamada 81 il valiliğine gönderilen yazı ile tüm ülkede sokağa sıçma yasağı ilan edildiği bildirildi.

“Sayın Bakanımız Hazinenin Tam Takır Olduğunu Aktardı”

Kurul adına açıklamalarda bulunan yetkili “Aslında hepimiz kararlı bir şekilde kurula girmiştik, niyetimiz sokağa çıkma yasağı ilan edip virüsün bulaşma hızını yavaşlatmaktı ancak bir üyemiz ‘Esnaf ne yapacak?’, öbür üyemiz ‘Gündelikçi eve nasıl ekmek götürecek?’ diye sorunca işin ekonomi tarafını sormak üzere sayın bakanımızı aradık. ‘Sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşımıza ne tür yardımlar yapabiliriz?’ diye sorduk. Kendisi kısaca hazinenin tam takır olduğunu aktardı. Bildiğiniz gibi her ülkenin bu tür olağanüstü durumlar için bir kenarda beklettiği ihtiyat akçeleri olur. Bunları da sorduk. İhtiyat akçelerinin yol, köprü, inşaat, uçak alımı, yandaş firmaların kurtarılması falan derken tükendiğini öğrendik. Öyle olunca tabii biz de karar almakta zorlandık. Yani sokağa çıkmayın dediğimizde insanların ne yiyip ne içeceğini de hesap etmemiz gerekiyor.” dedi.

“Sokağa Çıkmayı Yasaklayalım Ama Cadde ve Bulvarlara Çıkılabilsin Önerisi Kabul Edilmedi”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Tabii biz de neyin doğru olduğunu biliyoruz ancak ekonomik koşullar maalesef bizim doğru kararı almamıza engel oluyor. Bir üyemiz ‘Sokağa çıkmak yasaklansın ama caddeler ve bulvarlara çıkılabilsin’ dedi ama bu öneri kabul görmedi. Bir başka üyemiz ‘Haftanın belli günleri sokağa çıkma yasağı gelsin’ dedi maalesef bu öneri de anlamlı bulunmadı. Tam bu esnada başka bir üyemiz sinirlenerek ‘Hay sizin yapacağınız işe’ diye başlayarak sinkaflı şekilde küfretti. Biz de o küfürden esinlenerek bir karar aldık. Yani işin doğrusu altı saatlik toplantı yaptılar, hiçbir karar alamadılar denilmesin diye böyle bir karar almak durumunda kaldık. Bu gece saat 24’ten sonra sokağa sıçan kişilere müsamaha gösterilmeyecek. Herkes tuvaletini yapıp, bezini bağlayıp öyle çıksın sokağa.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...