Anayasa Mahkemesi’nden Tarihi Karar: Vatandaş da Fatura ve Vergilerini Duayla Ödeyebilir

Devletin gelirini kaybeden vatandaşlara yönelik olarak dua ve sela paketi getirmesinin ardından konuyu Anayasa Mahkemesi’ne götüren emekli avukat Sevim Gündüz’ün başvurusu bugün görüşülerek karara bağlandı. Anayasa Mahkemesi eşitlik ilkesi gereği devletin yaptığı gibi vatandaşın da devlete ödemesi gereken ödemeler yerine dua edip sela okuyabileceğine hükmetti.

“Seksen Milyon Kişinin Dua Ettiği Bir Devletin Sırtı Yere Gelmez”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avukat Sevim Hanım “Anayasa devletin sosyal bir devlet olduğunu belirtiyor ancak son dönemde devletimiz vatandaşlarına parasal destek vermek yerine dua etmeyi ve sela okumayı tercih ediyordu. Bu durumda vatandaşa da bir hak doğmuş oluyor. Vatandaşlarımızın parasal destek beklerken dua buldukları gibi artık kendileri de devletin parasal beklentilerini dua ederek ödeyebilecekler. Madem vatandaşın işi dua ile çözülebiliyor o zaman devletimizin çarkları da dua ile dönebilir. Seksen milyon kişinin dua ettiği bir devletin herhalde sırtı yere gelmez. Biz gelir vergimizi karşılamak üzere az önce vergi dairesinin bahçesinde sela okuduk. Durumu da telefonumuza kaydedip defterimize işledik. Vergimizi ödedik mi ödedik, içimiz rahat mı rahat.” dedi.

Kaparoz’un ulaştığı vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını belirttiler:

Halis Güngü: “Az önce elektrik faturamı ödedim. Malum zamlardan sonra çok tutuyordu, Bakara okumak gerekti, doğalgaz için de akşam ezanını takiben sela okuyacağım. Allah yetkililerden razı olsun. Bu son söylediğim aslında su faturasıydı.” dedi.

Neriman Tural: “Babam eski imam, bu nedenle evde sürekli dua okunur. Bugünden nisan ve mayıs ayı faturalarını ödedik. Gerçekten büyük bir hizmet. Kendilerine sürekli dua ediyorduk zaten. Bundan sonra daha da çok edeceğiz. Devlet bize dua edecek, biz de devlete dua edeceğiz. Avrupa ülkeleri kıskançlıktan çatlayabilir.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...