Çekini Ödeyemeyen Beş Bin Kişi Karantinaya Alınmak İçin Başvuruda Bulundu

Çoğunu esnaf ve sanatkârların oluşturduğu beş bine yakın kişi, çeklerini ödeyemediklerini belirterek karantinaya alınmak için Sağlık Bakanlığı önünde kuyruk oldu.

Kaparoz muhabirinin görüştüğü kişiler korona’nın kendileri için son umut olduğunu belirterek devletten yadım istedi.

Melahat Parlak (40): “Yaklaşık üç aydır telefonlarımı açamıyorum, alacaklılar evimin adresini öğrendiklerinden eve de gidemiyorum, annemlerde kalıyorum. Bakın sabah saat beşte geldim buraya ama daha sıra gelmedi. Devletimiz bize sahip çıksın. Üç ay kadar bir karantinaya alınabilirsem inanın sonra toparlayacağım. Alacaklıların korkusundan evden dışarı çıkamıyorum. Tam bir izolasyon sağlanabilirse çok minnettar olacağım.”

Billur Teğmen (36): “Daha önce KPSS’den yüksek puanlar almama karşın mülakatta başarısız olarak atamam gerçekleşmemişti. Şimdi de içimde aynı endişe var, yani bizim bir tanıdığımız falan yok. Torpili olanların karantina başvurularının kabul edildiği söyleniyor. Biz adalet istiyoruz, karantina bizim son umudumuz. Sayın bakanımız mart şubattan iyi olacak demişti. Heralde bunu kastetti kendisi.”

Sadık Kürelek (42): “Şu an karantinaya alınmak üzere başvurumuzu yaptık. En kısa sürede başvurumuzun kabul edilmesini bekliyoruz. Bugüne kadar başvurduğum yerlerden bir sonuç alamadım ancak buradan umutluyum. İçimde başvurumun kabul edileceği hissi var. Tabii başvuru sayısı çok, belki bir eleme veya sınav da olabilir. Ben hazırlıklıyım ve kendime de güveniyorum. Bugüne kadar devlete yaptığım hizmetler karşılığında karantinayı hak ettiğimi düşünüyorum.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...