CHP, Kanal İstanbul’un Zararlarını Hükümete Anlatması İçin Putin’den Söz Aldı

Uzun zamandır ateşkes ilan edilip Esed’le görüşülmesi için çağrı yapmasına karşın bir sonuç alamayan CHP, Putin’in iktidarı yarım saatte ikna etmesinin ardından Kanal İstanbul konusunu da Putin’e götürmeye karar verdi.

CHP: “Sayın Putin’in Sunum Yeteneği Bizden İyi”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan yetkili “Biz CHP olarak hükümete hiçbir konuda derdimizi anlatamıyoruz. Yani kabul etmemiz gerekir ki bu noktada bir eksiğimiz var. Hükümet yetkililerinin Rusya’da sağladığı mutabakatı görünce bu fikrimiz pekişti. Aslında hükümetimiz kötü niyetli veya anlayışsız değil, demek ki biz anlatmayı beceremiyoruz. Biz söylediğimizde aşırı bir tepki geliyor, aynı şeyi Sayın Putin söylediğinde hükümetimiz önce teşekkür ediyor, ardından kabul edip imzaları atıyor, son olarak da bunu bir başarı olarak ülkemize duyuruyor. Biz Suriye meselesinde bir mutabakat sağlanınca acaba Kanal İstanbul için de böyle bir yol izleyebilir miyiz diye düşündük. Biz aylardır anlatıyoruz, uzmanlar anlatıyor, sivil toplum kuruluşları anlatıyor ancak hükümetimiz direniyor. Kanal İstanbul’u hükümetimize bir de Sayın Putin anlatsa ne kaybederiz. Kendisinin sunum yeteneği bizden iyi.” dedi.

“Putin ‘O İş Bende Artık’ Dedi”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Biz bu konuyu Sayın Putin’e de sorduk. Tabii gündemi biraz dolu ama ilgilendi kendisi. Benim için çocuk oyuncağı. Beş dakikada hallederiz. Yani öyle uzun uzadıya toplantıya falan da gerek yok, ayaküstü bir konuşmayla bitiririm o işi. Yani ben otururum da onlar ayaktayken diyorum. Benim belimde bir problem var, uzun süre ayakta duramıyorum. Merak etmeyin, o iş bende artık.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

2 Comments

  1. Putin kanal İstanbul nedeniyle Amerikanın Karadenizde harp gemilerinin serbestçe süresiz kalmasını ister mi?neden itiraz etmiyor haberi yok herhalde

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...