Göt Korkusu Nedeniyle Doktora Dayak Yerine Alkış Uygulamasına Geçiliyor

Koronavirüs salgınının tehlikeli boyutlara ulaşması üzerine bir araya gelen halk inisiyatifleri bugün itibarı ile Türkiye’nin 81 ilinde sağlık çalışanlarına dayak yerine alkış uygulamasına geçilmesine karar verdi.

Kaparoz muhabirleri kararı sokaktaki vatandaşlara sordu:

“Bu Tür Ara Dönemlerde Olağanüstü Uygulamalar Olabilir”

Muharrem Canik (54): Doğru zamanda doğru karar. Bakın iki ay önce böyle bir şey teklif edilse yalan yok ben desteklemezdim. Ancak bugün farklı. Kimin aklına gelmişse on numara bir hareket. Yani alkışlayınca bir yanımız mı eksilecek. Zaten havalar ısınınca bu korona için etkisini kaybeder diyorlar, o zaman eski sisteme dönülür. Bunu bir geçiş dönemi gibi düşünmek lazım. Bu tür ara dönemlerde olağanüstü uygulamalar olabilir, buna katlanmak zorundayız.

“Salgın Kapıya Dayanmış Durumda”

Ahmet Kayışçı (32): Zamanında ben de doktor dövdüm, hepimiz dövdük ama bugün durumlar farklı. Artık eski Türkiye yok, salgın kapıya dayanmış durumda. Bakın kimsenin yarın ne olacağının garantisi yok. Gerekiyorsa sabredeceğiz, içimize atacağız ama doktora bu dönemde el kaldırmayacağız. Elimizi sadece alkış için kaldıracağız ama elimizi kaldırırken yanlışlıkla doktora, hemşireye değerse onu da bilemeyiz tabii.

“Hem Severiz Hem Döveriz”

Hasan Turfandiya (51): Aslında bizler öğretmen gibiyiz, hem severiz hem döveriz. Bugüne kadar daha çok dövdük ancak şu an yemez tabii. En azından salgın bitene kadar ben dayak yerine alkış diyorum. Tehlike geçince gene döveriz ama şimdi değil. Akıllı olalım. Neticede doktorlar da kaçmıyor, hastanede bekliyor. Yani elimizin altındalar.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...