İki Yıldır “Çok İyi Gidiyoruz” Diyen Berat Albayrak’ın Prompter’ının Takıldığı Belirlendi

Vatandaşların CİMER üzerinden yaptığı şikâyetleri değerlendiren yetkililerin konuyu prompter şirketine aktarması sonucunda gerçekler ortaya çıktı. 2018 yılında Odalar Birliği’nde yaptığı bir konuşmanın prompterda takılı kalması üzerine Albayrak’ın iki yıldır aynı konuşmayı tekrarladığı öğrenildi. Konuyla ilgili görüşlerine başvurulan Albayrak ise “Eğer böyle bir sorun varsa, çözeriz. Ancak şu an benim görebildiğim kadarıyla bu ay önceki aydan oldukça iyi durumdayız, sonraki ay da bu aydan daha iyi olacağız” dedi.

“Teknik Arıza Olduğu Kesinlik Kazandı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Olay tamamen tesadüf eseri ortaya çıkıyor. Özellikle son dönemde Bakan Berat Albayrak’ın demeçleriyle ilgili olarak CİMER üzerinden yapılan şikâyetler yoğunlaşınca Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu danışmanlarına iletiyor. Onlar da konuşmaları incelemek üzere prompter firmasından istiyorlar. Burada inceleme yapan teknik arkadaşlar prompterdaki son konuşmanın 2018 yılına ait olduğunu görüyorlar. Yeni yüklenen konuşmalar bir şekilde bu konuşmanın arkasında kalmış. Şu an konunun teknik arızadan kaynaklandığı kesinlik kazanmış durumda” dedi.

“Sayın Bakan da Aynı Şeyleri Söyleyip Durduğunu Teyit Etti”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bu takılı kalan konuşmada Sayın Albayrak ekonominin çok iyi durumda olduğunu anlattıktan sonra içinde bulunduğumuz ayın bir öncekinden, bir sonraki ayın da bu aydan daha iyi olacağını söylüyor. Tam on altı kere ‘çok önemli’ diyor. Yani aslında biz sayın bakanın hep aynı şeyleri söylediğinin farkındaydık ancak bunun yaratıcılıkla ilgili bir eksiklikten veya tekrar ederek, pekiştirerek öğrenme dediğimiz farklı bir yaklaşımdan ortaya çıktığını düşünüyorduk. Konunun teknik bir sorun olması ekonomi için de bir umut. Kendisi de olayı duyunca çok üzüldü, ‘Yahu ben de neden aynı şeyleri söyleyip duruyorum diye düşünüyordum’ dedi. Kendisine yeni bir prompter tahsis edildi, bugün testlerini de yaptık. Son derece düzgün çalışıyor.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Heh Her ay güncelliyorlar demek ki çünkü aylar değişiyor cümlelerinde hep bir de bunu yazmakla uğraşmışlar yazık..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...