Karantinadan Kaçarken Çorum’da Yakalanan İki Umreci Törenle Budist Oldu

Umre dönüşünde karantinaya alındıktan sonra kaçan Umrecilerin Çorum’da yakalanmasının ardından karantina için Konya’ya yönlendirilen iki kişi törenle Budist oldu.

“Ben Böyle Bir İmtihanı Kabul Edemiyorum”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Salih Boza “Biz devletimize bir zarar vermedik, hırsızlık yapmadık. Başvurumuzu Diyanet’e yaptık, onların izniyle Umre ibadetimizi yapıp döndük. Ancak şu düştüğümüz durumlar hiç hoş değil. Biz kaderine teslim olmuş insanlarız, alnımızda ne yazıyorsa ona razıyız. Ölüm oldu, ayrılık oldu hiçbirine itiraz etmek aklımıza gelmedi bugüne kadar. Ama bu nedir yani? Ben böyle bir kadere, bu tür bir alınyazısına da anlam veremiyorum. Yani Umre ibadetine giden inanmış insanları küçük düşürmek ister gibi, alay eder gibi bir yaklaşım. Biz bu dünyanın imtihan yer olduğunu biliyoruz, en zoruna da hazırlıklıyız ama kimse kusura bakmasın, ben böyle bir imtihanı da kabul edemiyorum.” dedi.

“İlk Mola Yerinde Karantinadaki Oda Arkadaşımla Birlikte Törenimizi Yapıp Budist Olduk”

Açıklamalarını sürdüren Salih Bey “Karantina olayından sonra nasıl anlatayım bir soğukluk oluştu bende. Tüm semavi dinlere karşı bir isteksizlik gibi. Bu sabah Çorum’da yakalanıp gazetecilerin önünde apar topar otobüse sokulunca kesin kararımı verdim. İlk mola yerinde karantinadaki oda arkadaşımla birlikte törenimizi yapıp Budist olduk. Şu an çok memnunuz. Buda ‘Bırakmayı öğren, mutluluk bundadır’ diyor. Gerçekten de öğle saatlerinden beri kendimi iyi hissediyorum. Karantinadaki diğer arkadaşlar da meraklı sorular soruyorlar. Dün baktım bir arkadaş Darwin’in Türlerin Kökeni’ni okuyor. O da ilginç şeyler anlattı. Bu karantina bir şekilde bitecek ama bakalım neler olacak?” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

2 Comments

  1. Arkadaş için üzüldüm kendi bilir allah kimseyi imandan ayırmasın imanda kalbini sabit kılsın ve müslüman olarak ölmeyi nasip etsin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...