Kendi OHAL’ini İlan Eden İlk Vatandaş Bu Sabah Düzenlediği Saldırıyla Muhtarlığı Ele Geçirdi

Sağlık Bakanı Koca’nın tavsiyesi üzerine dün akşam saatlerinde kendi OHAL’ini ilan eden ilk vatandaş olan Remzi Yarpuz, bu sabah saatlerinde düzenlediği saldırı sonrasında muhtarlığı ele geçirerek binaya kendi bayrağını dikti.

“Şafak Sökerken Birliklerimiz Muhtarlık Binasını Kuşatmıştı”

Kaparoz muhabiri ile konuşan Remzi Bey “Dün akşam bakanın önerisini duyunca hemen OHAL ilan edip konu komşuya duyurdum. Dün gece tümüyle anayasa hazırlığı içinde geçti. Sabah gün doğarken ordu birliğimizi ziyaret ederek taarruz emrini verdim. Şafak sökerken birliklerimiz muhtarlık binasını kuşatmıştı. Hafif çapı bir direniş oldu ancak bastırdık. Şu an muhtarlık tümüyle benim kontrolümde. Vatandaşa çağrı yaptım, OHAL’de faturaların ödenmeyeceğini ve yemeklerin bölüşüleceğini bildirdim. Halk da memnuniyetle karşıladı, katılım şu an gayet iyi. Öğlene doğru kaymakamlığı ziyaret ederek bize katılmasını isteyeceğim. Kesinlikle bir direniş beklemiyorum. Bu hızla gidersek iki hafta içinde Konya olarak özerkliğimizi ilan edeceğiz.” dedi.

“Savaş İlanı, Yasa Çıkarma ve Parlamentoyu Fesih Yetkisi Bende”

Açıklamalarını sürdüren Remzi Bey “Amacımız kısa süre içinde tekrar demokrasiye geçmek ancak olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz için bunun ne kadar süreceğini bilemiyorum. Şu an hızlı karar alabilmek için tüm yetkileri şahsımda topladım. Savaş ilanı, yasa çıkarma ve parlamentoyu fesih yetkisi bende. Ordu doğrudan bana bağlı. Ekonomiyi kızımın eşine bıraktım. Hesap kitap bilmiyor ama okulunu okumuş, en azından bir diploması var. Onun denetiminde Remzistan Cumhuriyeti olarak ilk paramızı öğlen saatlerinde bastık. İki saat sonra da maalesef ilk hırsızlık vakası oldu. Para çıkınca tabii yolsuzluklar da başladı. Bunlar da işin tuzu biberi.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...