Kurtuluş Göründü: 65 Yaş Üstü Liderler Çözüm İçin İtalya’da Bir Araya Geliyor

Dünya Sağlık Örgütü korona virüste en yüksek risk grubu olarak tanımlanan 65 yaş üstü liderleri İtalya’da acil toplantıya çağırdı. Açıklamada “Konuya en fazla duyarlı olacağını düşündüğümüz liderler onlar, küresel bir sorunu tek başımıza çözemeyiz, böylesine kapsamlı bir sorun ancak tüm liderlerle bir arada çözülebilir” denildi. Uzmanlar 67 yaşındaki Putin, 73 yaşındaki Trump ve 65 yaşındaki Merkel’in toplantıya katılacağını bildirdiğini belirttiler.

Kaparoz çözüm yolunun belirmesinden sonra sokaklarda halkın nabzını tuttu:

“Dünya Böyle Bir Kucaklaşmaya Hasret”

Behçet Gülizar (64): “Çok iyi düşünülmüş, kim düşündüyse Allah bin kere razı olsun. Kapsamlıca görüşsünler fikir alışverişinde bulunsunlar. Bakın dünya bu kucaklaşmaya hasret. Kucaklaşmayı mecaz olarak değil de gerçek anlamda söylüyorum. İtalya bu anlamda çok önemli bir dönüm noktası olabilir. Toplantı Kuzey İtalya’da değil mi?”

“Toplantıyla Sınırlı Kalmamalı, Liderler Halkın İçine Karışmalı”

Samiye Hancı (33): “Ben bu tür görüşmelerin sadece toplantı olarak kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Liderler dışarı çıkıp birlikte dolaşmalı, yemek yemeli, halkın içine karışmalı. Gruplaşma olmaması için hepsi bir arada hareket etmeli. Hatta hani böyle yatılı okullarda olur, liderler bir yatakhane düzeni içinde uyumalı, aynı kâseden yemek yemeliler. Samimiyet böyle kurulur, dünya böyle kurtulur.”

“Karantina Bölgesinde Ev Ziyaretleri Yapılmalı”

Özgür Dumbul (21): “Toplantının İtalya’da yapılacak olması çok doğru bir tercih. Ben özellikle Trump ve Putin’in katılımını çok önemsiyorum. Hazır gitmişken karantina uygulanan bir bölgede ev ziyaretleri yapmaları ve bununla ilgili deneyimlerini kendi vatandaşlarıyla paylaşmalarını da öneriyorum. Yani bir umut işte. Olur mu olur.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...