Metrobüse Binerek İntihar Etmek İsteyen 73 Yaşındaki A.R.’yi Olay Yerine Gelen Vali Vazgeçirdi

Kalabalık saatte metrobüse binerek intihar etmek isteyen 73 yaşındaki A.R. olay yerine gelen valinin iş vereceğini söylemesi üzerine intihar etmekten vazgeçerek duraktan ayrıldı.

“18 Aydır İşsizim, Üç Gündür Açım”

Kaparoz’a konuşan A.R. “18 aydır işsizim, ne yazık ki iş bulma umudum da kalmadı. Üç gündür bir şey yemiyordum. Dün gece girdiğim bunalım sonucu yaşamıma son vermek istedim. Önce köprüden atlamayı düşündüm ama onun için bir taksi tutmam gerekirdi. Buna cesaret edemedim. Avcılar’da bir işyerinin deposunda kira ödemeden yaşıyorum. Kalabalık saatte Beylikdüzü – Zincirlikuyu metrobüsüne binerek koronavirüsle kendimi öldürmeye karar verdim. Sabah komşularımla vedalaşıp durağa doğru hareket ettim. Durak çok kalabalıktı, o an hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Gençlik yıllarım, çalıştığım fabrika, neler neler…” dedi.

“Arkamdan Seslenenler Oldu Ancak Bir Anlık Tereddüdün Her Şeyi Berbat Edeceğini Biliyordum”

Açıklamalarını sürdüren A.R. “Emin adımlarla durağa doğru yürüdüm, arkamdan seslenenler oldu ancak bir anlık tereddüdün her şeyi berbat edeceğini biliyordum, arkama bile bakmadan yürüdüm. Metrobüsün kapısının açılacağı yeri hesaplayıp orada beklemeye başladım. Kısa süre sonra olay yerine polisler geldi. Neden ölmek istediğimi sordular. İşsiz olduğumu, bir sosyal güvencem bulunmadığını anlattım. Beni vazgeçirmeye çalıştılar, metrobüse binmem durumunda öleceğimi söylediler ama ben direndim. Daha sonra vali bey geldi, bana iş sözü verdi. ‘Metrobüs gene burada, gel beni dinle. Baktın ki olmuyor yarın gene biner intihar edersin’ dedi. Ben de o an vazgeçtim.” dedi.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...