Salda Gölü’nde İnşaat: “Umurumuzda Değilsin” Mesajıyla Korona’ya Psikolojik Savaş Açıldı

Hükümet, Salda Gölü inşaatı ile koronavirüse karşı psikolojik bir savaş başlattı. ‘Çok da tın’ mesajı verilerek koronaların şaşırtılmasını hedefleyen yaklaşım dünyada da bir ilk olacak.

“Salda Gölü’nde İnşaat Değil Büyük Bir Psikolojik Savaş Başlattık”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir virüsle psikolojik savaş uzmanı “Bakın, bütün ülkeler kaynaklarını koronavirüse ayırırken biz inşaat işine yöneleceğiz. Elbette bazı kişiler ‘koyun can derdinde, kasap et’ veya ‘fırsattan istifade ediyorlar’ gibi şeyler söyleyecektir ancak biz bunları göğüsleyeceğiz. Şu an Salda Gölü’nde bir inşaat değil büyük bir psikolojik savaş başlattık. İnşaat bunun önemsiz bir parçası. Buzdağının görünen kısmı inşaat, alttaki büyük kısmıysa psikolojik savaş olarak düşünülebilir. Normal olarak sizler dışarıdan baktığınızda inşaat kısmını göreceksiniz. Koronavirüsler bu inşaat hamlesini gördüklerinde şöyle düşünecekler: ‘Yahu biz buraya adamların canını almaya geldik, bunların umurunda bile değiliz. O zaman başka ülkeye gidelim.’ Bu türden düşünceler bir koronanın, bir virüsün, en nihayetinde bir koronavirüsün bünyesine nüfuz ettiğinde bu düşünceler onu moral olarak çökertecektir. Salda Gölü’ndeki inşaatı duyan virüslerin geriye tek çaresi kalacak. Ya burada kalıp moral olarak tükenecekler ya da başka ülkeye gitmek isteyecekler. Bu durudaki virüslerimizi Edirne üzerinden Avrupa’ya yönlendireceğiz.” dedi.

“Koronavirüsü Geriletmek İçin Daha Büyük İnşaat Hamlelerine İhtiyaç Olabilir”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Tabii bu virüs son derece dirençli bir virüs. Yani Salda Gölü inşaatı ile bunu yenemeyebiliriz. Bu hamle virüsleri şaşırtacak, durduracaktır. Ancak onları geriletecek olan daha büyük inşaat hamleleri olabilir. Kanal İstanbul gibi, Çanakkale Köprüsü gibi. Bu tür bir virüsün hakkından ancak dört şeritli otobanlarla gelebiliriz. Bunu bilelim, hamlelerimizi buna göre planlayalım. Bugün varını yoğunu maskeye, solunum cihazlarına ayıran ülkeler yarın bundan pişman olacak. Hastalık bittiğinde onların elinde kullanılmış maskelerle ihtiyaç fazlası ventilatör cihazları olacak. Bizdeyse otoyollar, köprüler, kanallar.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...