Taksicilerin Korona Eyleminden Sonra Dolmuşçular da Basur Protestosu İçin Kontak Kapattı

Takscilerin koronavirüse karşı başlattığı eylemin başarılı olduğunu göre dolmuşçular da ‘Başımızın belası’ dedikleri basura karşı eylem kararı aldı.

“Dernek Başkanımız Basuru Nedeniyle Oturamadığını Söyleyince Oturma Eyleminden Vazgeçip Kontak Kapatmaya Karar Verdik”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz muhabirine açıklamalarda bulunan bir dolmuşçu “Bize ilham veren taksici arkadaşlara çok teşekkür ederiz yoksa inanın bizim aklımıza bu gelmezdi. Dün taksicilerin koronavirüse karşı yaptıkları eylemin başarılı olduğunu ve virüsün gerileme içinde olduğunu A Haber’den izleyince biz de böyle bir karar verdik. Bu sabah bir toplantı yaptık ve toplantıdan basuru protesto etmek için bir oturma eylemi yapma kararı alındı. Ancak dernek başkanımız basuru nedeniyle oturamadığını söyleyince biz de kontak kapatmaya karar verdik. Zaten müşteri yok, kontaklar kapalı ama biz gene de kontakları iyicene kapatarak bir protesto havası verdik. Sonucunu bekliyoruz.” dedi.

“Başka Hastalıklar Varsa İnşallah Onlara da Çare Olacağız”

Açıklamalarını sürdüren dolmuşçu “Biraz önce tüm dolmuşçu arkadaşlarla da konuştum, ilk belirtiler olumlu. Ağrıda belirgin bir azalma var ama tümüyle de yok olmuş değil. Belki bir eylem daha gerekebilir. Biz bu dert tümüyle geçene kadar eylemlerimize devam edeceğiz. Gerekirse koronayla basuru birleştirip taksicilerle birlikte ortak bir eylem de yapabiliriz. Başka hastalıklar varsa onlara da çare olacağız inşallah.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...