Ziya Selçuk Velileri Rahatlattı: “Siz Okulda Neler Öğrettiğimizi Bilseniz, Bunlar Devede Kulak”

Eğitim Kanalı EbaTV’de çocuklara Adnan Menderes’in idam görüntülerini izlettirilmesiyle ilgili olarak eleştirilere yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk velilerin ilgisizliğinden dert yandı.

“Okulda Neler Öğretildiğinden Çoğunun Haberi Yok”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Selçuk “Velilerimiz maalesef çocuklarıyla ilgisiz. Okulda neler öğretildiğinden çoğunun haberi yok. Çağdaş, bilimsel, sanatsal gibi sözleri duyunca bir şey sanıyorlar. Biz yıllardır okullarda bunları anlatıyoruz. Siz bizim okullarda neler öğrettiğimizi bilseniz, bunlar devede kulak kalır. Biz bunu da gizli olarak yapmıyoruz. Hedefimizi Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Biz dindar ve kindar nesiller yetiştirmeye çalışıyoruz. Şimdi bu durumdan haberi olmayan veliler bir siyasetçinin idam görüntüleri üzerinden bize sitem ediyor.” dedi.

“Evlerde Gereğinden Fazla Sevgi Ortamı Var”

Açıklamalarını sürdüren Selçuk “Ben en baştan beri bu uzaktan eğitim olayına biraz mesafeliydim. Şimdi okulda nihayetinde dört duvarın içindeyiz. Sınıfta anlattığımız sınıfta kalıyor ama evdeki televizyon öyle mi, anası bir taraftan, babası bir taraftan izliyor. Böyle eğitim mi olur? Anası, babası, dayısı, amcası karışırsa biz nasıl çocuk yetiştireceğiz. Evlerde gereğinden fazla sevgi ortamı var. Şiddetle tanışmıyor çocuklar. Kimse kusura bakmasın ama çiçekle böcekle olmaz bu işler. Asacak, kesecek, erkek çocuğuysa başka şeyler yapacak, hayat böyle. Kafasını kullanmayı öğrenmesi lazım çocukların. Yani kafa atmak manasında söylüyorum. Kafayı koydu mu oturtacak, gerekirse boğazını sıkacak, kafa kesecek. Kafa kesmesini bilmeyen çocuktan bu ülkeye bir hayır gelir mi? Bu devirde idamı, cinayeti, tecavüzü bilmeyen çocuk olur mu? Lütfen eleştirirken biraz insaflı eleştirelim.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...