1 Milyon Yazılımcı, Trol ve Erişim Kesme Memuru Olarak İşe Başlayacak

1 Milyon Yazılımcı Projesi ile ilgili olarak yapılan eleştirilere en yetkili ağızdan yanıt geldi. Eğitimini tamamlayan yazılımcılar sertifikalarını almalarının ardından devlette hemen işe başlayabilecek.

“Yazılımcı Olmak Öyle Zor Bir İş Değil, Bakın Ben Daha Bu Sabah Yazılımcı Oldum Oradan Biliyorum”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz’a açıklamalarda bulunan bir yetkili “Aslında çok kapsamlı bir proje ama basit olarak anlatmak gerekirse gençlerimiz internetten video seyrederek yazılımcı olacaklar. Televizyona bakar gibi düşünebilirsiniz. Yani yazılımcı olmak öyle zor bir iş değil. Bakın ben daha bu sabah yazılımcı oldum mesela. Yirmi dakika kadar internetten seyrettim bu eğitimleri, işte kartvizitim de burada. Bakın ‘Yazılım mühendisi’ yazıyor, yazıcıdan kendim çıkarttım bunu. İsterseniz size de çıkarttırayım bir tane. Öyle uzun uzun seyretmeye gerek yok, biz konuşurken arkada oynasın eğitim yeter. Bu işler bizden önce çok zordu, AKP ile imkânlar çok arttı.” dedi.

“İki Yüz Bin Kişiyi Yazılım Bekçisi Olarak İstihdam Edeceğiz, Geceleri Her İhtimale Karşı İnterneti Bekleyecekler”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şimdi bazı art niyetli çevreler ki biz bunların kim olduklarını, nerelerle bağlantılı olduklarını gayet iyi biliyoruz yeni bir kampanya başlattılar. Sözde bu bir milyon kişinin iş bulmaları mümkün değilmiş. Üniversite mezunlarına iş bulunamıyormuş da falan filan. Üniversiteyi herkes bitiriyor arkadaşlar ama bu eğitimi bitirmek zor. Her babayiğidin harcı değil. Bakın ben bugün eğitimlere bir bakayım dedim, ancak yirmi dakika sabredebildim. Şu an sertifikasını alacak herkesin işi hazır. Bu bir milyon arkadaşın beş yüz bini Web Sitesi Erişim Kesme Memuru olarak çalışacak, üç yüz bin kişilik de Maaşlı Trol açığımız var. Kalan iki yüz bin kişiyi de Yazılım Bekçisi olarak istihdam edeceğiz. Geceleri her ihtimale karşı interneti bekleyecekler.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...