30 Mart Milli Dayanışma ve IBAN Bayramı Olarak Kutlanacak, Diğer Bayramlar da Değişiyor

Hükümet, 30 Mart’ın Milli Dayanışma ve IBAN Bayramı olarak ilan edilmesine karar verdi. Bu yıldan itibaren 30 Mart tüm valilikler ve dış temsilciliklerde Milli Dayanışma günü olarak kutlanacak ve vatandaşlardan da belirtilen IBAN numarasına havale yapmaları beklenecek.

“Ulusal Bayramlarda Bankalar Çalışmaya Devam Edecek”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Uzun zamandır ulusal bayramlarımız anlamını yitirmişti. Hatta insanlar bu günleri tatil zamanı olarak görüp devletle milletle bütünleşmek yerine tatil beldelerine veya köylerine gidiyorlardı. Bu yeni uygulamamızla artık eskisi gibi bir birlik olma fırsatı doğacak. Vatandaşlarımız gönüllerinden ne koparsa bir miktar yardımda bulunup devlete sahip çıkacaklar, bayramı bir seferberlik gibi kutlayacaklar. Tatil uygulamamız da değişti. Artık ulusal bayramlarda bankalar ve PTT hizmetleri devam edecek. Para sirkülasyonu durmayacak şekilde bir organizasyon planlayacağız. Bayramın akşamında da ödeyenle ödemeyeni televizyonlarımızdan ilan edeceğiz.” dedi.

“30 Ağustos Zafer ve Kredi Kartına Üç Taksit Bayramı”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “30 Mart Milli Dayanışma ve IBAN Bayramının dışında diğer bayramlarımızda da düzenlemeye gidildi. Bayramların son durumu şöyle:

  • 19 Mayıs Gençlik, Spor ve Posta Çeki Bayramı
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik, Çocuk ve Kapıda Ödeme Bayramı
  • 30 Ağustos Zafer ve Kredi Kartına Üç Taksit Bayramı
  • 29 Ekim Cumhuriyet ve SMS’le Ödeme Bayramı

Vatandaşımız her bayramda farklı ödeme yöntemleri ile devlete destek olacak. Ben bu vesileyle bir IBAN numarası vermek istiyorum.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...