6 Saatlik Toplantının Ardından Kritik Açıklama: 3 Maske Alana Bir Kolonya Bedava

Bilim Kurulu’nun yaptığı toplantının ardından gelişmeleri ele alan Bakanlar Kurulu toplantısından kritik kararlar çıktı. 3 maske alana bir kolonyanın bedava verileceğinin açıklandığı toplantı sonrasında bakanlar sokakta maske satarak kampanya start verdi.

“Maskeden Sonra İnşallah Don ve Çorap Satışımız da Olacak”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bildiğiniz gibi birkaç gün Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi market ve pazar yerlerinde maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti. Bazı fırsatçılar bunu fırsat bilerek maske satmaya başladılar. Yahu bunu zorunlu hale getiren biziz. Biz ortamı hazırlayalım, daha tezgâhımızı kurup siftahımızı yapamadan bunlar gelip kaymağını yesinler, kimse kusura bakmasın ama biz bu lokmayı başkasına yedirmeyiz. Bugüne kadar neredeydin kardeşim, yasa çıkar çıkmaz, yırtık dondan çıkar gibi çıktın ortaya? Bakın önceden devlet kumaş mı satar diyorduk, bu şekilde Sümerbank’ı kapattık. Sonradan biliyorsunuz tanzim satışlarla sokakta hıyar satmaya başladık. Bugün de devlet olarak tekstil piyasasına giriyoruz. Maskeden sonra inşallah don ve çorap satışımız da olacak.” dedi.

“Dantelli Modelimizle Karantina Akşamlarına Renk Getireceğiz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bizim maskeler teknik olarak diğerlerinden üstün. TÜBİTAK, TSE, TSK ve GSS’den onaylı bir ürün. Ayrıca iki alana bir bedava veriyoruz. Eğer üç maske alınırsa bir adet kolonyayı bedava vereceğiz. Etiler mağazamızda dantelli maskelerimiz de satılacak. Fiyat olarak biraz pahalı ancak son derece estetik bir ürün. Karantina akşamlarına renk getireceğini tahmin ediyoruz. Vatandaş yani biz ona müşteri diyoruz, eğer müşterimiz daha önce konut kredisinden yararlanılmış ise kendisine bir paket de eldiven verilecek. Bu şartlara rağmen gidip başka yerlerden maske alan kişiler hakkında cezai işlem uygulanacak.” dedi.

“Önce Parayı Alıp Sonra Maskeyi Vereceğiz”

Satış noktaları hakkında da açıklama yapan yetkili “Maske satışını büyük marketlerde veya tanzim satış noktalarında gerçekleştireceğiz. Ben buradan özellikle satıcı arkadaşlarıma da seslenmek istiyorum. Bu bir alışveriş. Devlet olarak biz maske verip karşılığında para alacağız. Lütfen önce parayı alıp sonra maskeleri teslim edelim. Yani o kalabalıkta maskeyi verirsen parayı alamazsın. Biz de halkın içinden geldik, biliyoruz bu işleri. Biz Kayseriliyiz, babam ‘Önce parayı al sonra istersen malı ver istemezsen verme’ derdi. Daha eskiye gidersem rahmetli dedem ‘Oğlum senden bir bok olmaz’ derdi. Bunu net olarak hatırlıyorum.” dedi.

“Başka Ülkelerin Bedava Maske Dağıtması İhracatımızı Olumsuz Yönde Etkiler”

Diğer ülkelerin vatandaşlarına bedava maske verdiği ile ilgili bir soruyu yanıtlayan yetkili “Çok güzel bir soru. Bu konuyu biz de araştırdık, gerçekten çoğu ülke maskeyi bedava dağıtıyor, bu da tabii bizi dış satım noktasında olumsuz etkileyecektir. Yani adam bedava maske dururken ne kadar kaliteli de olsa bizim maskemizi almaz diye düşünüyorum. Ancak yeterli maskeye sahip olmayan ülkelere yönelebilirsek, bizim için ekonomik anlamda bir fırsat olabilir diye düşünüyorum.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...