Adı ‘A’ ve ‘S’ Harfiyle Başlayanlara Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Türkiye’deki koronavirüs vakaları hızla yükselirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enteresan tedbirlerle virüsü şaşırtmayı denediği öğrenildi.

“Virüsü Şaşırtıp Kafasını Karıştıracağız”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Dünyada pek çok farklı uygulama denendi ancak bunlar istenen sonucu getirmedi. Biz hem para yokluğundan hem de virüsü şaşırtmak amaçlı olarak farklı önlemler almayı uygun bulduk. İlk olarak adı ‘A’ ve ‘S’ ile başlayanlara sokağa çıkma yasağı getiriyoruz. Eğer kişinin iki adı varsa ve birisi ‘A’, diğeri ‘S’ ile başlıyorsa o zaman bu vatandaşlarımız evlerinin balkonuna da çıkamayacak. Örneği kişinin adı Ali Sami ise bu vatandaşımız evindeki en küçük odada karantinada tutulacak. Bir başka önlemimizden söz etmek istiyorum. Önümüzdeki hafta itibarı ile tek sayılı bir yılda doğan vatandaşlarımız geceleri sokağa çıkamayacak. Örneğin eğer 1989 yılında doğmuşsa akşam evinde oturacak. Bunları aşama aşama devreye sokacağız. Önce virüsün kafası karışacak, sonra iyice afallayacak. Aslında çok farklı bir algoritma üzerinde çalışıyoruz. Üçten büyük asal sayılar ile bölünebilen yaşa sahip vatandaşlarımızın sokağa çıksalar bile ana bulvarlara girmelerini doğru bulmuyoruz.” dedi.

“Kadınların Muayyen Günlerinde Sokağa Çıkmalarını Uygun Bulmuyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Kadınların muayyen günlerinde sokağa çıkmalarını uygun bulmuyoruz. Sakallıların perşembe günleri kaldırımda yürümelerini yasaklayacağız. İşin gerçeğini konuşalım, virüsün son derece hızlı şekilde bulaşma riski var bizim ise ne halt ettiğimiz belli değil. Yani bu ikisinin üst üste koyunca nasıl bir sonuç çıkar bilemiyorum ama ekonomik durumlar ortada. Sokağa çıkma yasağı uygulayacak paramız yok. Paramız bitti diyecek ortamımız da yok. Onun için bir süre böyle idare edeceksiniz. Dostlar alışverişte görsün türünden önlemler. Ama alışveriş deyince yanlış anlaşılmasın. Muayyen günlerinde evde kal Türkiye.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...