AKP’nin CHP’li Belediyeler İçin Paralel Yapı Demesi Umut Verdi: “Artık Ne İstesek Verecekler”

AKP’li Mahir Ünal’ın CHP’li belediyeler için paralel yapı ifadesini kullanması CHP’de umut yarattı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP’li yetkililer Mahir Ünal’ın açıklamasını olumlu bulduklarını ancak bunun sözde kalmamasını ve FETÖ’ye verilen destek gibi somut adımlarla desteklenmesi gerektiğini belirttiler.

“AKP’nin Destek Vaadini Olumlu Karşılıyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP’li bir yetkili “AKP nihayetinde hatasını anlamış görünüyor. Biz AKP’nin destek vaadini olumlu karşılıyoruz ancak bunlar sözde kalmamalı, eyleme geçmeli. Yani öyle parsel parsel bir talebimiz yok, askeriyeyi, emniyeti ele geçirelim, yargıya sızalım gibi bir derdimiz de yok. Yardımlarımızın gereksinimi olanlara ulaştırılmasını istiyoruz o kadar. Bunun dışında FETÖ gibi devleti paylaşalım diye bir talebimiz de yok, bunu uygun bulmuyoruz. Mahir Bey de uygun görürse birlikte bu yardım işini organize edelim. Dilerlerse Pensilvanya’yı ziyaret eden AKP’li milletvekillerini biz de CHP Genel Merkezinde ağırlayıp detayları konuşabiliriz.” dedi.

“Paralel Yapı Olarak Bir Terör Örgütü Yerine Yerel Yönetimlerin Seçilmesini İsabetli Buluyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Nihayetinde vatandaşların oylarıyla seçilmiş belediyeler bunlar. AKP’nin paralel yapı olarak bir terör örgütü yerine bizi seçmesi ve devleti merkezi ve yerel yönetimler olarak paralel bir anlayışla yönetmek istemesini isabetli buluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız zamanında ‘Ne istediniz de vermedik’ demişti paralel yapı için, bizim isteklerimizin de karşılanacağı yönünde olumlu bir işaret olarak görüyoruz bunu. Elbette bunun sözde kalmaması ve bir an önce somut adımların atılarak yardımlarımızla ilgili engellemelerin kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...